Hlavní navigace

Názor k článku Cesta virů kapesníkem. Proč teď důsledně používat jednorázové? od anonym - S výjimkou těchto dezinfekčních jednorázových kapesníků: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX:32015D1985&from=SV, bych...

 • 6. 3. 2020 8:34

  bez přezdívky

  S výjimkou těchto dezinfekčních jednorázových kapesníků: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/PDF/?uri=CELEX:32015D1985&from=SV, bych nebyl tak hluboce přesvědčený o bezpečnosti jednorázových kapesníků.
  Uvedu proti tvrzení v článku jeden naprosto nezpochybnitelný důvod.
  V případě, že jsem nakažený a použiju klasický látkový kapesník, který si po použití odnesu domů v kapse a pak vyperu, nezanechám nikde "své viry".
  V případě použití jednorázového kapesníku, ho odhodím do nejbližšího odpadkového koše, kde s ním nutně musí přijít do styku minimálně člověk vyvážející odpad. To nemluvím o bezdomovcích. A i kdybych ho přinesl domů, stejně skončí v kontejneru a situace se opakuje.
  Nemluvím o tom, že i oficiální zdroje doporučují použít při kašlání a kýchání alespoň rukáv. No nevím, ale docela se mi to ekluje profesore Prymulo.
  Dnes udílí rady každá lékárnice z místní lekárny.

  6. 3. 2020, 08:37 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).