Hlavní navigace

Češky snídají častěji než Slovenky

15. 10. 2010

Sdílet

V srpnu letošního roku proběhl projekt zaměřený na získání informací o názorech českých žen na tuky, esenciální mastné kyseliny a zdravou výživu obecně. Tento projekt proběhl také na Slovensku a v Maďarsku. V České republice bylo dotázáno 1000 žen prostřednictvím on-line dotazníku. Jíte chleba, nebo jiné pečivo?  Češi jedí stále méně chleba a dávají přednost jiným pekařským výrobkům.Jak jste na tom vy? Diskutovat můžete v našem fóru.

V srpnu letošního roku proběhl projekt zaměřený na získání informací o názorech českých žen na tuky, esenciální mastné kyseliny a zdravou výživu obecně. Tento projekt proběhl také na Slovensku a v Maďarsku. V České republice bylo dotázáno 1000 žen prostřednictvím on-line dotazníku.

Jíte chleba, nebo jiné pečivo? 

Češi jedí stále méně chleba a dávají přednost jiným pekařským výrobkům.Jak jste na tom vy? Diskutovat můžete v našem fóru.

65 % respondentek deklaruje, že snídají doma každý nebo skoro každý den. Toto tvrdí zejména ženy ve věku 18 – 30 let. Zajímavé je pak srovnání situace ve všech třech sledovaných zemích – na Slovensku pravidelně snídá podstatně méně žen (59 %) než v České republice a v Maďarsku dokonce jen 48 %.

O esenciálních mastných kyselinách toho čeké ženy ovšem příliš nevědí. Skoro každá žena v průzkumu uvedla, že o nich někdy slyšela, ale pouze 45 % uvádí, že skutečně ví, co toto označení znamená. Alespoň částečnou definici esenciálních mastných kyselin znalo ale jen 35 % dotázaných.

Mastné kyseliny, které si lidský organismus neumí vytvářet sám a musí je proto přijímat v potravě. 

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).