Hlavní navigace

Češi svým partnerům nejvíce lžou kvůli penězům

Martina Kopecká

Když Češi a Malajci lžou svým životním partnerům a partnerkám, nejčastějším předmětem jejich lhaní jsou prý peníze. Odlišují se tak od obyvatel 16 zemí čtyř kontinentů, oslovených průzkumem časopisu Reader's Digest, kteří se především snaží zatajit místo pobytu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Magazín Reader's Digest oslovil celkem 3225 respondentů obou pohlaví. Ti vybírali pouze jednu z následujících možností, kdy svému partnerovi lžou: děti, peníze, sex a místo pobytu. O průzkumu informovala agenturu ČTK šéfredaktorka měsíčníku Renata Červenková.

Anketa

Kvůli čemu lžete svému partnerovi vy?

O dětech neříkali pravdu nejčastěji Kanaďané a Francouzi. Typickým příkladem těchto lží mohou být v případě mužů nepravdivá líčení aktivit, které sami s dětmi podnikli. Většinou se tak snaží zamlčet riskantní činnosti, jako je například lezení po skalách, rafting nebo jízda po černé sjezdovce. Ženy pak lhaním zastírají hříchy a průšvihy svých potomků.

Čtěte téma: Úskalí vztahů v Česku: Tchýně a peníze

Rodina a vztahy-vztahy a sex-hádka

Ve lžích o sexu se na nejvyšší místech umístili Němci a Italové. Tématem mužských lží často bývá počet partnerek a sexuální přitažlivost těch stávajících. Ženy obvykle partnerovi lžou o prožitém orgasmu, který neměly.

TIPLI-tip-mesec

Přeborníky v „zatloukání“ skutečného místa pobytu jsou podle průzkumu Rusové a obyvatelé Singapuru. Nepohodlnou pravdu o návštěvě hostince muži obvykle zakrývají výmluvou na nutnost cesty do autoservisu. Ženy se pak snaží partnery přesvědčit, že neseděly tři hodiny s kamarádkou v kavárně, ale byly v práci nebo u matky.

Lži o penězích se týkají v případě mužů především výše příjmů nebo cen zaplacených za jejich koníčky, jako jsou motorky nebo lyžování. Ženy většinou lžou o ceně zakoupeného oblečení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).