Hlavní navigace

Názor k článku Budeme nebožtíkům trhat zuby, aby nám tu nekazili vzduch? Tak určitě od Jejda, není to strejda - Já bych se spíše bál toho co je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2015 11:50

  Jejda, není to strejda (neregistrovaný)

  Já bych se spíše bál toho co je v ústech.

  Jedna průměrná plomba váží 500-1000 mg (tedy 0,5-1 g), a polovina jejího obsahu je rtuť.
  Smrtelná dávka metylrtuti (50x jedovatější než samotná rtuť), na kterou uvolňující se rtuť přetvářejí bakterie v ústní dutině a střevech, je pouhý 1 mg.
  Jen díky pozvolnému uvolňování, a bohužel i ukládání do tkání těla, přežíváme. Ale za jistých okolností, které se prakticky nedějí, by již dvě plomby mohly stačit k usmrcení člověka.

  To že nám rtuť obsažená v amalgámových plombách neubližuje je nesmysl. Stačí se podívat jak to poškozuje dásně, a to není jediný problém. Poškozování je systémové, protože rtuť se váže na buněčné membrány, je to nervový jed.

  Předpokládá se, že po vsazení nové amalgámové plomby se mozek do 48 hodin zaplní rtutí (z výparů), tedy absorbuje množstvím které je schopen navázat.

  U staré plomby, při běžném opotřebovávání by se měla zamořovat již především střeva, ale jen 5-7% z tohoto množství rtuti by se mělo být schopno vstřebat do krve.

  Během 7 let by se měl obsah rtuti v plombě snížit vypařováním na polovinu. Uvádí se, že 80% této rtuti by vám mělo zůstat trvale v nervovém systému.

  Každý se mnou nebude souhlasit, ale myslím že je z toho vidět, že pokud má někdo jedinou plombu, starou přes deset let, a doposud nepociťuje následky otravy rtutí, může být vhodnější si plombu ponechat a jen projít několikrát detoxikací. Ty nové plomby zase obsahují jiné jedy.

  Detoxikací před i po odstranění plomby by měl projít každý komu záleží na zdraví. Během této detoxikace uvidíte, jak mnoho rtuti se ve vašem těle uložilo, budete se cítit nemocní a špatní díky re-toxikaci a to půjde jen o otravu částí rtuti, která ve vás je.
  Nemohu teď najít přesné číslo, ale myslím že některé detoxikační protokoly slibovaly odstranění až 80% rtuti. Ale jen velmi málo metod je schopno uvolňit i rtuť z buněk CNS a mozku, já znám jen jednu.

  Je jasné, že může jít o docela velké množství rtuti, je potřeba svěřit se odborníkům nebo být opatrní. Nejeden zubař by vám potvrdil, že prošel detoxikací opakovaně a že prostě již musel protože mu šlo o zdraví, ne-li o život.

  Nevím jak je to s rtutí (ta se v nedávné historii, posledních 1000 let, používala docela hojně) ale například u olova (které se podle mne užívalo stejně hojně) se uvádí, že za posledních 400 let vzrostla kontaminace lidí 500-1000 krát, přitom nevím jakou roli hraje automobilový průmysl a popravdě ani to jak dlouho tu je v natolik masivním měřítku aby to bylo zařaditelné do toho období 400 let.

  Podobně se mi nepodařilo dohledat jak si se zdravím stáli například penězokazové, ti běžně používali amalgám stříbra, takže výpary rtuti museli dýchat ve velkém a přímo nad kotlíkem (nějaká plomba v krematoriu je s tím nesrovnatelná).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).