Hlavní navigace

Názor k článku Bude na světě víc vody, když přestaneme konzumovat maso? od anonym - Tak to vezmeme poporade :-) > Kde přesně se...

 • 14. 8. 2018 8:59

  bez přezdívky

  Tak to vezmeme poporade :-)

  > Kde přesně se podle vás ta odpadní a zdravotně závadná voda v ČR ukládá?

  Cast se zrejme vyleje na pole a louky, kde se vsakne a odpari. Cast se prozene cistickou, kanalizaci a odtece do rek a vodnich nadrzi. Kvuli intenzivnimu zemedelstvi se tak do vodnich zdroju dostava rada odpadnich latek (at uz hnojiva, pesticidy, odpadni latky z velkochovu zvirat). Pokud zaroven z takovych zdroju nasledne pripravujeme opet pitnou vodu, je jeji priprava technologicky velmi narocna az nemozna.

  Zjednodusene treba https://zpravy.idnes.cz/voda-sinice-sucho-uprava-pitna-nedostatek-fig-/domaci.aspx?c=A180731_417734_domaci_skr

  > Mimochodem, z mořské vody se skladká voda odsolením vyrábí už dlouho a ve velkém. Odhadem pár miliard let. Z moře se voda vypaří do vzduchu a nad pevninou z toho prší. Jako to fakt někoho nenapadne, že když se řeky vlévají do moře, tak se stejný objem mořské vody musí nějak dostat na souš? A bez soli!

  Diky za vysvetleni, ja doted myslel ze pada pres okraj zemeplochy a mizi ve vesmiru. Jasne, ze se tohle deje a v globalnim meritku to odpovida. Povidejte to ale nekomu, kdo pro pitnou vodu chodi hodiny pesky. Nebo mu uschla cela uroda, protoze uz tydny nezaprselo. Povidejte to nekomu, kdo ma ocean na dosah ruky ale nemuze si dovolit odsolovaci zarizeni.

  To je jako tvrdit, ze neexistuje hlad. Vzdyt mame prebytek potravin, jeden Cech prumerne vyhodi rocne 80kg potravin. Tak jaky hlad? Chudoba neexistuje. Vzdyt je tolik bohatych lidi a v prumeru se mame vsichni dobre. A stejne tak je to s tou vodou. Ja bydlim v horach, splachuji pitnou vodou, z kohoutku mi tece ta nejlepsi voda, kterou jsem pil. Tak proc bych se mel zajimat o nejake sucho a o lidi, co maji problemy s vodou?

  > Šance, že vám na talíři skončí maso z pastviny, je dána tím, co si koupíte.

  presne, a podle statistik je to tak do 10% v CR.

  > A přeci se zastánci ekologie nějak snaží nám znechutit krávy a vnutit nám místo nich právě tuhle "drůbeží bílkovinu".

  Opravdovi zastanci ekologie vam budou nabizet rostlinne bilkoviny ;-)

  > Pro dobytek se běžně vyseje vojtěška nebo něco podobného. Pak se to poseká, usuší a máte krmnou směs.

  Takze zadne pastevectvi, ale stejny typ hospodareni, jako s plodinami k prime lidske konzumaci.

  Dale statistiky pro EU, citace: V roce 2015 bylo podle odhadu v EU vyprodukováno 156,1mil.t krmiv a spotřebováno bylo 480 mil. t krmiv. EU tedy silně závisí na dovozu krmiv – např. u krmiv bohatých na bílkoviny tvoří dovoz krmných surovin 75%, u samotné sóji 98% (zdroj: http://eagri.cz/public/web/file/481729/ZZ15_V4.pdf).

  Kdybychom opravdu spotrebovavali zbytky, vyuzivali pudu k pastevectvi a byli jinak sobestacni, nemusime zrejme importovat miliony tun krmiv ze zemi mimo EU. To jsou pak ty vykacene pralesy, aby mohla byt vypestovana soja jako krmivo, importovana pres pul sveta.

  Dale pak, opet citace, tentokrat pro CR: "Za první pololetí roku 2016 byla zjištěna celková spotřeba krmných surovin pro výrobu krmných směsí ve výši 1 246 068 tun, tj. 50,83% celkové spotřeby krmných surovin za období roku 2015. Nejvýznamnější surovinou pro výrobu krmných směsí byly z krmných surovin obiloviny (62,50 %) s tím, že obiloviny v prvním pololetí roku 2016 byly tvořeny z 57,39 % pšenicí, 22,66 % ječmenem, 13,73 % kukuřicí, 4,44 % žitem a triticale a 1,52 % ovsem" (zdroj: http://www.apic.cz/7905-vyroba-prumyslovych-krmiv-v-roce-2016.html).

  Nejak vam ta vase vojteska nezapada do statistik, kdyz naprosta vetsina krmnych smesi je vyrabena z obilovin, v zasade srovnatelnych s tim, co by mohlo byt oseto pro primou konzumaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).