Hlavní navigace

Názory k článku Buď mi nevěrná, budu se dívat

 • 4. 9. 2015 14:24

  mr

  Kdyby nebylo těla, nic by se tímto směrem nedělo. Již v povídačkách Bible se píše, že žena je náchylnější ke všem partnerským podvodům.Její chtíč, hněv, závist, chamtivost atd. je nedozírnost.Proto byl Adam v ráji podveden.Kdo však Adama a Evu stvořil, má zájem na všem co se děje i neděje.Zvíře se předělat nedá.

 • 19. 2. 2016 13:59

  Vlče (neregistrovaný) 195.47.102.---

  Inu a opět se pozastavuji nad tím že je to zde komunikováno jako výlučně mužská specialita. Upřímně, mrzí mě to. Žena se potom nedohledá ničeho, v lepším případě skončí u psychologa a v horším to prostě potlačí a nechá dusit. Citaci z výlučně patriarchálního náboženství, ponižující ženy na základě textu starého 2000 let, si s dovolením odpustím :)

 • 12. 3. 2019 10:13

  bez přezdívky

  Dovolte mi vlastní názor,který je pravdivoucelo­životní zkušeností.
  Kandaulismus je označován za úchylku a "odborně" popisován, posléze před ním zazní varování.
  Já se svojí manželkou žiji podle dohody, že se může vše, co se jí nebo mi líbí. A mně se líbí, když si užívá života jak ona chce. K ničemu ji nenutím, ale líbí se mi to. Zkusili jsme sex ve více lidech, ne swingers klub- tam je to o něčem jiném,ale moje žena má milence a mi se to líbí. Já milenku měl také, ale teď mne to tolik neláká. Dovolte mi krátkou úvahu.
  Ten kdo vymyslel slovo deviace by měl zároveň postihnout i co je norma. A norma v sexu prostě není. Normu vymysleli lidé pro určitý druh vývoje civilizace a tyto normy byly vždy překračovány, proč asi?
  Extrémní normy vymýšlela náboženství. Sama náboženství jsou nejextrémnější forma útlaku, proto vznikla Bible. Monogamie pokud vím existuje, u čápů a jiných živočichů, ale u lidí nikdy v historii nebyla zaznamenána. Nebo snad církve někdy dodržovaly vlastní pravidla? Nikdy žádná církev a její protagonisté nedodržovali nic z toho , co káží. Nikdy.
  Sex je nejsilnější pud člověka a myslím, že souvisí s pudem sebezáchovy, přežití a rozmnožováním, tedy životem jako takovém. Existovala společenství, která sex neutlačovala a byla to nejšťastnější společenstva v historii planety. Než přišli ovšem misionáři, dobyvatelé a zdevastovali vše dobré a nahradili to zlem a sankcemi za pravidla, která jsou proti přirozenosti, proti přírodě a hlavně je porušovali oni sami nejvíc. Člověk není monogamní typ. Mám 3/4 života /optimismus/ za sebou a celý život pracuji s velkým počtem lidí. Znám za život mnoho stovek lidí, možná tisíc, nevím a potkal jsem se možná s deseti jedinci o kterých bych možná řekl, že jsou monogamní. Nepočítám do toho svoje prarodiče, protože ti žili v době krutého církevního teroru.
  A tak si myslím, že bychom měli být tolerantní a akceptovat všechny formy lidské sexuality, které neubližují nikomu(hlavně nesmí ubližovat dětem a nemohoucím), které nevedou k velkým zdravotním rizikům. Nejsem pro propagaci homosexuality, ale nikdo jim nesmí bránit, když se tak narodili, aby žili jak chtějí, nelíbí se mi tvrdé BDSM praktiky, ale znám lidi, kteří to milují a dělají to rádi a dobrovolně a jsou šťastní, tak proč ne?
  Buďme tolerantní k potřebám jiných, nebuďme tolerantní k násilí všeho druhu. Násilí , kterého se dopouštějí církve na dětech, na řádových sestrách, násilí kterého se dopouští primitivní Muslimové a Hinduisté na ženách, to je odsouzeníhodné. Milujme svobodu, važme si ostatních a radujme se ze života, dokud jej máme.
  Josef

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).