Hlavní navigace

Brno: V babyboxu bylo nalezeno třetí dítě

Denisa Křížová

Tiskový mluvčí Magistrátu města Brna Pavel Žára dnes informoval o malé holčičce, která byla v těchto dnech nalezena v babyboxu. V současnosti o ni pečuje Nemocnice Milosrdných Bratří v Brně. Informovala o tom agentura Pressweb. Jedná se již o třetí dítě, které bylo v Brně v babyboxu uloženo. Její míry jsou 47 cm a 2,8 kg. Jde o zdravé dítě, které je v péči lékařů. Po krátkém pobytu dítěte v nemocnici bude zahájeno řízení o hledání náhradní rodinné péče. 

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tiskový mluvčí Magistrátu města Brna Pavel Žára dnes informoval o malé holčičce, která byla v těchto dnech nalezena v babyboxu. V současnosti o ni pečuje Nemocnice Milosrdných Bratří v Brně. Informovala o tom agentura Pressweb.

Jedná se již o třetí dítě, které bylo v Brně v babyboxu uloženo. Její míry jsou 47 cm a 2,8 kg. Jde o zdravé dítě, které je v péči lékařů. Po krátkém pobytu dítěte v nemocnici bude zahájeno řízení o hledání náhradní rodinné péče. 

„Tyto případy ukazují na to, že babybox má svůj smysl a jsem rád, že Brno jím disponuje. Odložit dítě je jedna věc a dát ho do babyboxu je věc druhá," řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).