Hlavní navigace

Bio sýr nebo třeba ovčí jogurt v sobotu v Karlíně

Redakce

Karlínské farmářské trhy v sobotu 25. 9. představí dalšího vítěze soutěže o Reginální potravinu roku z ústeckého kraje: Pan Laušman z farmy Držovice nabídne Čerstvý kozí sýr BIO, Ovčí jogurt BIO a Ovčí sýr polotvrdý Pecorino. Karlín rovněž navštíví Zelárna zelík s kysaným zelím a se zelnými saláty nejvyšší kvality. Stánek řeznictví a uzenářství Kozel z Týna nad Vltavou poprvé nabídne báječný špek.

Doba čtení: 1 minuta

Karlínské farmářské trhy v sobotu 25. 9. představí dalšího vítěze soutěže o Reginální potravinu roku z ústeckého kraje: Pan Laušman z farmy Držovice nabídne Čerstvý kozí sýr BIO, Ovčí jogurt BIO a Ovčí sýr polotvrdý Pecorino.

Karlín rovněž navštíví Zelárna zelík s kysaným zelím a se zelnými saláty nejvyšší kvality. Stánek řeznictví a uzenářství Kozel z Týna nad Vltavou poprvé nabídne báječný špek.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Uzeniny a vepřové masa z vlastního chovu i hovězí z mladých býčků nabídne výrobce uzenin TORO z Vysokého Mýta. Z podhůří Jeseníků, až ze severu Moravy, přivezou z místní lesní obory čerstvě uloveného jelena a srnce, klobásy a možná i paštiku.

Řeznictví a uzenářství Novotný z Brandýsa nad Labem nabídne k otestování jitrnice, jelita a prejt jako předzvěst velkého zabíjačkového festivalu, který se na trzích v Karlíně uskuteční v sobotu 16. října.

U stánku BIO obchůdku “Fresh Taste” z Thámovy ulice, který ke kostelu sv.Cyrila a Metoděje zavítá poprvé, budete moci ochutnat a ocenit “taste” naprosto senzační karotkové polévky se zázvorem, čerstvých salátů a otestovat zajímavé čaje a sirupy.

Úplnou novinkou bude v Karlíně Němcova selská mlékárna Radonice, která nabídne čerstvé selské mléko v zajímavě tvarovaných lahvích a také přírodní a balkánské sýry.

Nebudou chybět barevné dýně, zelená cibulka, pórky, česnek, mrkve, celer, petržel, papriky, lusky, cukety zelené i žluté, kopr, bylinky, ovoce a pekaři.