Názory k článku
Benefity a rizika červeného masa

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
25. 1. 2016 9:25 Nový

Výsměch

celé vlákno

Konzumace červeného masa se plošně testuje na miliardách lidí nejméně 1,5 milionu let, špatný vliv se neobjevil, ale to WHO nemůže nijak zastavit ve vydávání jakýchsi pamfletů :-)
Samozřejmě určité věci mohou být škodlivé, třeba látky vzniklé při kontaktu tuku s přímým ohněm, ale ne červené maso jako celek.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
25. 1. 2016 10:30 Nový

Re: Výsměch

celé vlákno

Což o to, ale co kvalita a množství sežrané na 1 osborok. Nemyslím, že by se lidstvo kdy v dějinách přežíralo masem všeho druhu tak jako dnes.
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
25. 1. 2016 10:45 Nový

Re: Výsměch

celé vlákno

V ČR 10 kg červeného masa na osobu ročně. Lovcům z doby před zavedením zemědělství by to připadalo jako ubohost :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
25. 1. 2016 11:33 Nový

Re: Výsměch

celé vlákno

Pokud vím tak většinu času jedli kořínky a ovoce, sem tam myšku a červa. Vy máte zřejmě na mysli lovce mamutů? Ti se možná jednou za rok přejedli a pak už zase kořínky. (neznali mrazáky) Před vynálezem pěstního klínu měli lidé k lovu tak možná klacek jako dnešní opice a s tím se pořádná zabíjačka udělat nedá. Nějak mi ve vaší teorii falíruje nějakých pár set tisíc let.
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
26. 1. 2016 7:49 Nový

Re: Výsměch

celé vlákno

Tak to víte p*d :-) I Šimpanz uloví jinou opici bez jakýchkoliv nástrojů, člověk lov zefektivnil nástroji ze dřeva a měl prokazatelně maso k jídlu velmi často.

EC
EC (neregistrovaný) ---.nbk.vse.cz
26. 1. 2016 11:17 Nový

Re: Výsměch

celé vlákno

"Pokud vim..." Skoda, ze toho moc o stravovacich zvycich lovcu/sberacu nevite. Nez se zacnete vyjadrovat na temata, kterym nerozumite, je vhodne si neco nacist - publikaci na toto tema je ve vedecke literature pomerne dost.

Nebo aspon premyslet - jaka je narocnost a jaky je vynos pri hledani korinku vs. pri lovu.

A pokud mluvite o pestnim klinu jako o podmince k lovu - nejstarsi nalezene dochovane kamenne nastroje jsou stare cca 2,6 milionu let (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0047248403000939). Takze tady par se tisic let hapruje vam.

Ale clovek si tak nejak zvyknul, ze tady piste nesmysly.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 13:01 Nový

Re: Výsměch

celé vlákno

Tak nevím, ale všechny knihy a články o výživě druhu Homo Sapiens začínají slovy : Homo Sapiens se živil převážně rostlinou stravou, sběrem pludů, ořechů..... a lovem malých živočichů......byl to sběrač a příležitostný lovec.....
Už jsem si také zvykl na vaše nesmysly.
tsd