Hlavní navigace

Bém by si opět přál olympijské hry v Praze

26. 2. 2009

Sdílet

Pražský primátor Pavel Bém se na MS v klasickém lyžování v Liberci nechal slyšet, že jeho snem je uspořádat v Praze olympijské hry. Podle jeho slov Češi umí zorganizovat velké sportovní svátky. Svůj nápad s olympiádou Čechům předložil už v loňském roce. Kritici pořádání olympiády v Praze však namítají, že při takovém množství pěnez hrozí korupce a špatné rozdělování státních peněz, jako se to stalo letos při přípravách Liberce na MS. V případě olympiády by se navíc jednalo o sumy mnohem vyšší –…

Pražský primátor Pavel Bém se na MS v klasickém lyžování v Liberci nechal slyšet, že jeho snem je uspořádat v Praze olympijské hry. Podle jeho slov Češi umí zorganizovat velké sportovní svátky.

Svůj nápad s olympiádou Čechům předložil už v loňském roce. Kritici pořádání olympiády v Praze však namítají, že při takovém množství pěnez hrozí korupce a špatné rozdělování státních peněz, jako se to stalo letos při přípravách Liberce na MS. V případě olympiády by se navíc jednalo o sumy mnohem vyšší – téměř 130 miliard korun. Jen samotná kandidatura na OH stála 70 milionů korun.

Bém také při své návštěvě Liberce řekl: „Já bych byl raději, kdyby ty peníze dostaly spíše stávající lyžařská centra v Bedřichově nebo Nové Louce, která jsou lyžařům k užitku každý rok.“

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).