Hlavní navigace

Banky lákají studenty na výhodnější účty

14. 6. 2010

Sdílet

Stejné služby jako pro běžné klienty, ale obvykle zdarma nebo za nižší cenu – to jsou speciální účty pro studenty, nabízené téměř desítkou bank. Cíl je jasný: Získat si už v raném věku klienta, který po dokončení školy může bance přinášet mnohem víc peněz (a už s běžnými poplatky) než dosud. Čtěte téma: Vyluxuješ, zaplatím!

Stejné služby jako pro běžné klienty, ale obvykle zdarma nebo za nižší cenu – to jsou speciální účty pro studenty, nabízené téměř desítkou bank. Cíl je jasný: Získat si už v raném věku klienta, který po dokončení školy může bance přinášet mnohem víc peněz (a už s běžnými poplatky) než dosud.

Čtěte téma: Vyluxuješ, zaplatím!

Oproti běžným účtům nabízejí například levnější nebo nulové poplatky za vedení konta či vydání platební karty. Podobně jako běžné účty však nabízejí jen minimální zhodnocení uložených peněz – například při sazbě 0,01 procenta se uložených 10 tisíc „zhodnotí“ za rok o pouhou korunu. Zájemci by měli porovnávat například také dostupnost bankomatů konkrétní banky, chtějí-li využít možnosti bezplatného výběru.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).