Hlavní navigace

Názor k článku Autismus – vakcíny, nebo hormony? od Autor - Vzal bych to drobně postupně, tak jak jste...

 • 13. 6. 2014 8:40

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Vzal bych to drobně postupně, tak jak jste věci sám oddělil.

  1. Prostup hliníku do CNS je skutečně dnes již vysoce pravděpodobný a hypotézy o tom "že né" jsou již opravdu těžko udržitelné. Otázka je, co tam ten hliník skutečně dělá? Já se obávám, že to nikdo pořádně neví. Respektive můžete si myslet, že to víte, ale ona přísná kritéria vědecká dosud naplněna nebyla. Zejména Alzheimerově chorobě je dnes již věnována taková vědecká pozornost, že "univerzální příčina hliník" by byla alespoň mezi pravděpodobnými možnostmi. Dosud to nikdo neprokázal. Možná máte pravdu, ale s tou jistotou, kterou máte, se dnes ještě nemohu ztotožnit.

  2. Hliník jako neurotoxin být může - připusťme to. Jeho transport z CNS (očkované) matky do plodu dítěte by především znamenal dynamický pool hliníku a transport oběma směry přes hematoencefalickou bariéru. Pokud by tohle fungovalo, vymočily by očkované matky hliník dávno předtím, než by otěhotněly. Musel byste tvrdit, že k uvolnění hliníku z CNS očkované matky dochází právě v době těhotenství, ale nikoliv předtím. Tvrdit to určitě můžete, ale je to skutečně jen velká hypotéza, se kterou jako s vědecky prokázanou skutečností operovat zkrátka nelze. - Nicméně musím s Vámi souhlasit, že dedukce zde v článku uvedené jsou velmi jednoduché. Jsou základní.Jsou to dedukce, kterých je v principu schopen každý pozorný rodič. proto ej zde uvádím, když mou snahou je učit čtenáře o problematice přemýšlet právě v jejich základech (alepsoň někdy trošku širších).

  3. Znám spoustu normálních lidí, kteří nechali a stále nechávají očkovat své děti. V takovém systému, který je, se jim ani moc nedivím. Máte k nim příliš bigótní vztah, to není dobře a není to ani správně.

  Téma svobody v očkování, mne příliš nezajímá a nejsem ani jeho velkým zastáncem. Pro dítě je důležité objektivně správné očkování či správné neočkování. Rozhodovat se jako rodič svobodně, ale špatně, nepředstavuje pro děti vůbec žádnou výhru.

  Musím se přiznat že jsem čekal mnoho "ataků" na to, že tuhle špínu na Vitálii dělám jenom pro mrzké peníze, ale čekal jsme ji zásadně od zastánců očkování. V tomhle jste mne nesmírně překvapil. (Ekonomické detaily své činnosti rozebírat nemohu, ale bylo by to veselé.) Pokud všechno víte nejlépe, jsou pro Vás informace samozřejmě zcela zbytečné. Pokud považujete za užitečné jen ty informace, které se shodují s tím, co si už stejně myslíte, poté si dovoluji tvrdit, že takové informace jsou pro Vás také zcela zbytečné. Nejvýznamnější jsou právě ty informace, které se neshodují s našimi názory a právě těm je potřeba věnovat nejvíce kritické pozornosti. V tomto článku jsem neudělal v podstatě nic jiného, než právě tohle. Udělal jsem to především sám pro sebe a ostatním, kteří mají stejný přístup ke světu kolem nás, jsem o tom pouze napsal.

  Tak nějak si nepřipadám jako zlý a zbytečný člověk. :-) Respektive s tím zlým bych se i klidně i ve vteřině smířil, ale ta zbytečnost člověka na světě... ta je opravdu děsivá. (Jen to ne!)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).