Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Autismus – vakcíny, nebo hormony? od Patrik Chrz - Mně na teorii, že očkování způsobuje autismus nesedí...

 • 12. 6. 2014 5:40

  Patrik Chrz

  Mně na teorii, že očkování způsobuje autismus nesedí to, že pokud by tomu tak bylo, docházelo by k rozvoji autismu i u dospělých a ne jen u dětí. Takže by se množily případy, kdy někdo ve 30, 50 či více letech najednou začne být autistou po prodělaném očkování.

 • 12. 6. 2014 10:08

  JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Četl jste celý článek, nebo jen titulek? Je tam například taková pasáž o vývojových stadiích mozku.

  A kde vlastně probíhá plošné očkování dospělých stejnými vakcínami jako u dětí (dávkou adekvátně navýšenou podle hmotnosti jedince), abyste mohl u dospělých očekávat podobné důsledky?

 • 12. 6. 2014 11:57

  Taky skoro doktor (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Normální očkování dospělých, ať na žádost nebo z jiných důvodů, se může proměnit v plošné v případě proočkovanosti většiny populace.
  Něco jiného je plošné + povinné.
  Nemusíte mít strach, v naší zemi se to asi jen tak nepovede.
  Neřešte všechno šmahem a jednou větou. Není to jednoznačné.
  Jsou očkování výhradně určená pro děti, jsou očkování výhradně určená pro 50+ věku, jsou očkování určena pro všechny věkové kategorie a dávky se liší ( pro děti obvykle označené jako "junior")
  VB

 • 12. 6. 2014 10:30

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Váš postřeh je v principu správný.

  Indukuje však otázku morfologické příčiny autismu. Pokud by se jednalo o poškození nervových struktur, byl by tento názor na místě. Pokud se však jedná o poškození vývoje nervových struktur a tímto způsobem dosažených abnormalit CNS, poté se tento princip po ukončení vývoje již neuplatní.

  Za více polemickou považuji níže (JB) uvedenou teorii o jiných vakcínách a kvalitiativně jiné očkovací zátěži v dospělosti a v dětství. To je sice možné, ale principům imunologického poškození CNS to právě přiléhavě neodpovídá. Je to dle mého názoru méně pravděpodobné, než poškození vývoje nervových struktur.

 • 13. 6. 2014 1:07

  Člověk svobodné vůle (neregistrovaný) ---.enn.lu

  Myslím, že vaše úvahy v článku jsou sice správné, ale když už jste nakousl CNS...

  Co se stane s člověkem jehož buňky mozku a CNS budou přinuceny přijmout hliník? Pokud je dítě a stále se vyvíjí odnese tou autismem, pokud jde o dospělého a již vyvinutého člověka odnese to alzhaimerem!

  Je to známý a mnohokrát prověřený jev, k němuž může dojít i spontáně (například díky nevhodné stravě v nevhodné životní situaci) a lidé zabývající se detoxikací by vám o tom řekli jistě více. Já jsem se na to snažil upozornit ve článku kolem koriandru, který prokazatelně má schopnost tento kanál pro dopravu neurotoxinů (oběma směry) otevřít.

  **

  Druhou, odlišnou věcí je, že otázka by také měla znít? Pokud je například matka sama intoxikována neurotoxinem (nějak se ten hliník do dítěte dostat musel a ten je myslím již prokázaný), jak se její tělo zachová? Jak se zachová při existenci plodu holčičky, jak chlace?
  To je jen malá ukázka otázek. Podle mne jsou vaše otázky a směry pro dedukci příliš přímočaré a primitivní. Člověk i svět jsou mnohem složitější a možné je v podstě vše. Hloubání nad problémem způsobem který jste zvolil je naprosto k ničemu, pro zlepšení kvality života lidí je kontraproduktivní. Normální člověk sebe ani své děti zaočkovat nedá.

  Myslím, že ani v budoucnu (po zkušenosti z dnešní současnosti) žádný normální člověk nemůže na takový zásah přistoupit ani kdyby již vakcíny žádné přídavné látky neobsahovali.

  **

  A neodpustím si ještě svůj názor na současný stav a na to jaký by měli všichni lidé žijící na světě zaujímat proti jakékoli (kohokoli) zvůli postoj...
  Vždy, i dnes, by mělo být normální žádnou zvrácenou pokutu státu neplatit a případné vymahače a buzeratéry ztrestat na zdraví, finančně, v krajním případě i na životě. Pochopitelně je třeba trvat na svých právech i před státem, tedy žádné podporování takového státu který vám nevyhovuje (stát je tu pro vás, ne vy pro něj) a pokud to nepomůže stát rovnou rozpustit. Nebo jste jen dojné krávy a nemyslící otroci, prostě hovada patřící státu?

  Je mi jasné, že tohle je trochu mimo, rozohnil jsem se, ale je to vše způsobeno pane Vavrečka vaším zbytečným směrem odvádějícím pozornost od toho opravdu podstatného. Svobody. Vy jste si zvolil za téma očkování, tedy přinejmenším svobody v očkování.
  Já vám váš honorář za další (pro mne zbytečné) informace brát nechci (o jednoho více nebo méně), ale nejste společnosti tak přínosný jak si mnozí vaši čitatelé myslí a na to se právě snažím tímto nesourodým textem poukázat. Vy nekráčíte vpřed, vy se motáte v kruhu který vás živí.

  Pro mne je například všechna tato tématika jen zahnívající a nezajímavá mrtvola. Já prostě takové problémy neočekávám, protože neočkuji. Pokud mne stát jakkoli začne buzerovat a donutí mne se vypořádat s hrozbou nebo tlakem (normálně úplně ignoruji výzvy a pokuty v tomto směru) uplatním minimálně výše popsaná opatření přirozeně bránící moji svobodu, majetek, důstojnost před sebou samým. Takže vám radím pitomečkové v různých komisích, lékaři, úředníčci či snad přímo soudcové nařizující exekuce (v krajním případě): dobře uvažte do čeho se pouštíte.
  Nařiďte a vykonejte násilné očkování a zaručuji že do každého z vás napumpuji na kg hmotnosti (snad máte představu o hmotnosti dítěte a množství vakcíny) 3x množství stejných škodlivin. V případě selhání těla, ale minimálně tolik škodlivin aby u vás došlo ke stejnému nebo ekvivalentnímu selhání těla.

  Protože situace houstne (i s přístupem paní Marksové, ale je patrně jedno kdo kolik zla přinese, protože prostě doba kance je asi blízko a těžko říci jak dlouho bude trvat než nastane konec úplný), jsem ochoten zajít ještě dál (abyste si konečně uvědomili že Pán Bůh vám nademnou žádnou moc nedal) a zničit ještě i vaši vlastní krev (pokud nějakou máte, mnozí škůdci se ukazují být v poslední době bezdětní).

  Tohle vše jsem neměl v úmyslu vůbec psát. Ale prostě jedna myšlenka evokuje druhou, a já mám svůj postoj již dávno ukotvený a svědomí čisté, duše se proti takovéto uvedené obraně nebouří... Dokonce ani proti preventivnímu zásahu, při větším počtu podobně smýšlejích, proti zvůli "státu" (to že bude někdy konec, neznamená že budu rezignovat žít život jaký si zasloužím a na jaký mám od Boha právo). Když již neprosadit svobodu úplnou (tolik svobodomyslných a ochotných riskovat) tak alespoň udělat dostatečný zastrašovací humbuk když se vás "někdo" snaží trávit jako krysy... Podívejte jak nesvobodný a fašistický je zbytek Evropy, a přesto na povinném očkování netrvá, jen někde lidi šikanuje stát skrze školky, školy (podobně jak se to ve velkém chystají rozjet u nás, akorát je tu navíc ta jakoby "povinnost")...

 • 13. 6. 2014 8:40

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Vzal bych to drobně postupně, tak jak jste věci sám oddělil.

  1. Prostup hliníku do CNS je skutečně dnes již vysoce pravděpodobný a hypotézy o tom "že né" jsou již opravdu těžko udržitelné. Otázka je, co tam ten hliník skutečně dělá? Já se obávám, že to nikdo pořádně neví. Respektive můžete si myslet, že to víte, ale ona přísná kritéria vědecká dosud naplněna nebyla. Zejména Alzheimerově chorobě je dnes již věnována taková vědecká pozornost, že "univerzální příčina hliník" by byla alespoň mezi pravděpodobnými možnostmi. Dosud to nikdo neprokázal. Možná máte pravdu, ale s tou jistotou, kterou máte, se dnes ještě nemohu ztotožnit.

  2. Hliník jako neurotoxin být může - připusťme to. Jeho transport z CNS (očkované) matky do plodu dítěte by především znamenal dynamický pool hliníku a transport oběma směry přes hematoencefalickou bariéru. Pokud by tohle fungovalo, vymočily by očkované matky hliník dávno předtím, než by otěhotněly. Musel byste tvrdit, že k uvolnění hliníku z CNS očkované matky dochází právě v době těhotenství, ale nikoliv předtím. Tvrdit to určitě můžete, ale je to skutečně jen velká hypotéza, se kterou jako s vědecky prokázanou skutečností operovat zkrátka nelze. - Nicméně musím s Vámi souhlasit, že dedukce zde v článku uvedené jsou velmi jednoduché. Jsou základní.Jsou to dedukce, kterých je v principu schopen každý pozorný rodič. proto ej zde uvádím, když mou snahou je učit čtenáře o problematice přemýšlet právě v jejich základech (alepsoň někdy trošku širších).

  3. Znám spoustu normálních lidí, kteří nechali a stále nechávají očkovat své děti. V takovém systému, který je, se jim ani moc nedivím. Máte k nim příliš bigótní vztah, to není dobře a není to ani správně.

  Téma svobody v očkování, mne příliš nezajímá a nejsem ani jeho velkým zastáncem. Pro dítě je důležité objektivně správné očkování či správné neočkování. Rozhodovat se jako rodič svobodně, ale špatně, nepředstavuje pro děti vůbec žádnou výhru.

  Musím se přiznat že jsem čekal mnoho "ataků" na to, že tuhle špínu na Vitálii dělám jenom pro mrzké peníze, ale čekal jsme ji zásadně od zastánců očkování. V tomhle jste mne nesmírně překvapil. (Ekonomické detaily své činnosti rozebírat nemohu, ale bylo by to veselé.) Pokud všechno víte nejlépe, jsou pro Vás informace samozřejmě zcela zbytečné. Pokud považujete za užitečné jen ty informace, které se shodují s tím, co si už stejně myslíte, poté si dovoluji tvrdit, že takové informace jsou pro Vás také zcela zbytečné. Nejvýznamnější jsou právě ty informace, které se neshodují s našimi názory a právě těm je potřeba věnovat nejvíce kritické pozornosti. V tomto článku jsem neudělal v podstatě nic jiného, než právě tohle. Udělal jsem to především sám pro sebe a ostatním, kteří mají stejný přístup ke světu kolem nás, jsem o tom pouze napsal.

  Tak nějak si nepřipadám jako zlý a zbytečný člověk. :-) Respektive s tím zlým bych se i klidně i ve vteřině smířil, ale ta zbytečnost člověka na světě... ta je opravdu děsivá. (Jen to ne!)

 • 13. 6. 2014 10:16

  Nějaký Nick (neregistrovaný) ---.compute.is-1.greenqloud.com

  Nepřipadejte si jako zlý a zbytečný člověk. To jsem neřekl.

  Co se týká vašeho zisku a toho co vás živí... Měl jsem na mysli vše; jak vaši lékařskou praxi, tak vaše spojení s Unicefem, tak články. Nepodezřívám vás že tyto články jsou váš hlavní příjem.
  Vy to možná ani nevidíte, nebyl byste první ani poslední, ale prostě svět který si vytváříte a akceptujete (přinejmenším se s ním veřejně ztotožňujete) vám pravděpodobně neumožňuje chovat se jinak. Ale je to vše jen vaše volba, pro kterou jste se (podle mne svobodně) rozhodl.

  Já proti lidem, kteří se rozhodnou očkovat nic nemám. Klidně jim poskytujte informace a názory. Vše co se rozhodnou učinit je ale opět jejich svobodná voba, i kdyby se mílili a své dítě měli například svým rozhodnutím poškodit.

  Jestli můžete, odpovězte mi prosím na otázku: Schvalujete nebo neschvalujete, že lidé mají rozhodovat o očkování sebe samých, případně i svých nezletilých dětí či rodiných příslušníků (nejsou-li takového rozhodnutí momentálně schopní)?

  To že dáváte návody jak se vyhnout a využít děr v systému ještě vůbec nevypovídá o vašem přesvědčení co že je to správné, ani ctění svobody člověka.

 • 13. 6. 2014 10:54

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  "Jestli můžete, odpovězte mi prosím na otázku: Schvalujete nebo neschvalujete, že lidé mají rozhodovat o očkování sebe samých, případně i svých nezletilých dětí či rodiných příslušníků (nejsou-li takového rozhodnutí momentálně schopní)?"

  Můj názor na tohle je velmi technický a je v souladu s Hippokratovou přísahou. Představte si jej takto:

  Exsituje určoté objektivní zdravotní riziko určitého onemocnění "R", kterému bude člověk v životě vystaven. Exsituje akt očkování, který toto riziko snižuje o "RO" Je jisté, že RO je vždy alespoň o něco menší než R, někdy je vůči R zanedbatelné, ale to neřešme.

  Představte si, že máme nějakou křivku narůstajícího rizika R od hodnoty 0 na hodnotu 100%. To 100% znamená, že na to onemocnění zkrátka každý zemře a každý jej také dostane (mezi 0-70 lety).

  Poté mám tento názor:

  Na křivce stoupajícího rizika R rozhodně někde leží bod, kde bych - s ohledem hodnotu RO - odebral rodičům právo svobodně (libovolně) rozhodovat o očkování svého dítěte. Je to bod B1, u kterého bych nařídil povinné očkování a proti rodičům použil donucovací sankce tak, aby dostatečná většina (nikoliv všichni) očkovala.

  Na křivce stoupajícího rizika R někde za bodem B1 leží určitě bod B2, kde bych - s ohledem na hodntu RO - rodičům fyzicky odebral dítě a zcela bez diskuse bych jej naočkoval proti jejich křiku a vůli. Udělal bych to pro to dítě a měl bych úplně čisté svědomí.

  Pouze se subjektivně domnívám, že pokud dnes nějaké očkování s ohledem na R nemoci a RO konkrétních vakcín dosahuje cca mého bodu B1, tak je to sotva jedno jediné a k bodu B2 má na křivce "mnoho světelných let" každé současné povinné očkování v ČR. - Ale na to právě můžeme mít navzájem velmi různé názory, a také mezi lékaři i laiky máme.

  S pozdravem,
  JV

 • 13. 6. 2014 11:05

  Nějaký Nick (neregistrovaný) 176.10.100.---

  To co popisujete o ničem nevypovídá. Každý kdo se rozhoduje prochází podobným zvažovacím procesem a každý dojde k nějakému rozhodnutí, které se navíc v čase a za rozličných okolností mění.

  Otázka je jednoduchá a já ji musím zopakovat: Ctíte svobodu lidí rozhodovat o svých životech?

  To že byste byl rád aby oni sami a svobodně přijali váš názor za správný je pravděpodobné (i když se sichrujete a co je správné "necháváte" na nich), ale opravdu se vzdáte role na kterou vás váš svět připravil a necháte jejich rozhodnutí na nich samotných?

  Zatím vše nasvědčuje o opaku, a i stímto přihlédnutím je třeba nazírat na všechny vaše názory.
  Já jsem názorově pevný, svoji svobodu budu bránit i za cenu života, a proto mne veškeré vaše informace příjdou jen jako mlácení prázdné slámy odvádějící pozornost člověka od toho opravdu podstatného. Proto vám možná opřijdu že na vás útočím. Není tomu tak, snažím se probrat ostatní lidi z bezvědomí.

 • 13. 6. 2014 11:21

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Myslím, že ctím svobodu dopělých lidí rozhodovat o sobě samých za všech okolností. Myslím, že nectím svobodu dospělých lidí rozhodovat o svých dětech za všech okolností. Asi tak. Stačí? :-) Já už bych to ukončil.

 • 13. 6. 2014 11:40

  Nějaký disk (neregistrovaný) ---.torservers.net

  Takhle jsem to u vás pochopil také a mě to stačí.

  Je mi celkem jasné že s dospělími se bojuje těžko. Věřte mi že ale nastává, někde již nastala, doba kdy za děti budou rodiče bojovat ještě zuřivěji než za sebe.

  Já si rozhodně nenechám od nikoho do ničeho kecat.

 • 14. 6. 2014 12:52

  Nějaký Nick (neregistrovaný) 176.10.100.---

  Tady máte také něco k nejlepším zájmům dítěte, ostatně ohledně juvenilní justice jsme již jednou "diskutovali". Stále trvám na fyzické obraně, tedy i likvidavi nepřítele (jednotlivce bez ohledu jak je do systému zapojen) jako jediném východisku.

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/obcan/bitvy/1066-ostuda-v-parlamente-ceske-deti-jsou-pasovske-ministryni-samozrejme-ukradene-zlociny-statu-na-detech-i-rodicich-pokracuji-zacneme-se-branit.htm

 • 16. 6. 2014 15:53

  Taky skoro doktor (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Zkuste se léčit, ale nevím jestli ve vašem případě není ten stihomam už v pokročilém stadiu.
  VB

 • 13. 6. 2014 11:34

  Nějaký Nick (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de

  Tu otázku vám kladu znovu proto, že chci abyste se vy sám vyjádřil i pro ostatní přímočaře, jednoduše a jednoznačně. Vaše současné odpověď je žádná svoboda.

  Jsem stejně jako vy přesvědčen o jisté pravdě. A bráním rodičům očkovat své děti? Vám léčit lidi? Proč si myslíte vy, že máte právo ovlivňovat životy lidí jak sám uznáte za správné, proti jejich vůli? Protože jste lekař, protože za vámi stojí stát, protože musíte bránit ty neschopné se bránit sami... nenchte se vysmát!

  Mimochodem by bylo velmi přínosný (pro doplnění obrázku) i váš názor ve světle kolektivní pitomosti, pardon imunity. Musí se tedy očkovat všichni (i když patrně jen za určitých podmínek, věku,..), nebo alespoň co nejvíce lidí (tedy tresty a pokuty jsou nevyhnutelné), aby bylo dosaženo toho co máte na zřeteli (malého rizika ať již z nemoci nebo očkování)?

  Proč tenhle celý rozhovor? Možná jen proto abyste si mohl padnout konečně se skorodoktorem do náruče a aby ostatní viděli že sice bádáte, ale jinak je budete chtít omezovat a znásilňovat stejně jako on a jeho tábor. Pokud tomu tak činíte nevědomky, děláte celý život zbytečnou práci, pokud jen naoko vytváříte alternativu od takyskorodoktorova světa, jste jednoznačně satanův přívrženec a budete se za svůj postoj zodpovídat přinejmenším pánu Bohu.

 • 13. 6. 2014 11:46

  Taky skoro doktor (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Před časem se tady v diskuzi schovával jeden praporečník boje za svobodu za Thorem. Vy máte revolučně hrdinské názory a potřebu schovávat se za anonymizerem. Myslím, že autor a pan JB se k vašim názorům chovají až moc shovívavě. Nemám důvod k lidem vašeho smýšlení se tak chovat protože jak se říká na hrubý pytel ...
  VB

 • 14. 3. 2015 21:21

  Jana (neregistrovaný) 91.199.207.---

  "Svobodny Obcane", timhletim teda rozhodne neprispivate k tomu, aby se o ockovani jednalo nejak rozumneji, nebo aby se ti, kteri kterykoliv aspekt ockovani kritizuji, brali vazne. Je uz i uplne jedno, o cem tu vlastne mluvime, nebo jake zde kdo projevuje nazory, jde o to, ze tohle je nedustojny a nezraly zpusob komunikace. Ja sama moc priznivcem ockovani nejsem (po studiu mnoha materialu), ale tohle fakt nicemu nepomuze. Mam nic moc nazor i na styl komunikace nekolika zde pritomnych "zastancu" ockovani, ale tohle teda vede. Jeste do toho tahat pana boha a satana, to vam fakt prida na kredibilite.

 • 15. 6. 2014 13:12

  Nějaký Nick (neregistrovaný) 176.10.100.---

  Tady máte čtivé, tedy ne odborné, vyjádření toxikologa ke hliníku.

  http://www.vlastnihlavou.cz/ockovani-jako-manipulativni-ideologie/

  P.S.
  Ale byl bych opravdu rád kdyby ostatní čtenáři pochopili moji logiku a probrali se konečně.

  Vy jako zastánce názoru, že děti nemají nárok na péči svých rodičů a tedy zřejmě vyznavatel nějaké pitomé úmluvy o právech dítěte (která byla patrně odjakživa psána s nekalými úmysly) která děti označuje za státní majetek a jen dočasně svěřené do péče svých rodičů, i přesto že sem tam dáváte rady jak své děti chránit, nám chcete namluvit že je nějak pro nás přínosné vaše bádání o věcech které jsou pro nás nepodstatné protože jsme byly v očích vaších a státu, výše uvedeným způsobem, zbaveni možnosti rozhodovat se svobodně? Navíc bádáte celá desetiletí stále o stejných kokotinách, když ta část světa kterou neuznáváte je se svým poznáním (ověřeným empirickým pozorováním) dávno jinde a navíc má status svobody dávno vyjasněný ve smyslu že svobodu jednotlivce uznává?

  Dejte mi písemný souhlas že souhlasíte s mým experimentem, který ovšem na sobě uskutečníte, a já vám pošlu návod jak ze sebe tak během jednoho dne udělat nemyslící zobie, možná i hromadu rosolu, pomocí intramuskulárně podaného hliníku!

 • 13. 6. 2014 10:51

  Taky skoro doktor (neregistrovaný) 193.85.243.---

  Vážený, vaše úvahy jsou opravdu nesourodé. Jestli považujete i zbytek Evropy za nesvobodný a fašistický, nezbude vám asi nic jiného než emigrovat. Nevím ale jakou destinaci si vyberete, protože podobně nesvobodný je i zbytek světa.
  Zkuste Severní Koreu, nebo Čínu. Hlavně si své názory nechte pro sebe a své soukmenovce a nezahnojujte internet.
  VB

 • 13. 6. 2014 11:07

  JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Zdá se, že žijete ve velkém strachu a jste přesvědčen, že své "svobody" dosáhnete jedině dalším šířením strachu jiného druhu :-(

  Naštěstí mezi extrémy "očkovat, očkovat, očkovat" a "vyvraždit zastánce očkování i jejich rodiny" existuje ještě spousta dalších variant. Například snažit se přemýšlet mozkem nezatemněným strachem, emocemi a předsudky.

  Chtěl bych autorovi poděkovat za tento i ostatní jeho články. Ne za to, jaké dává odpovědi, ale hlavně za to, jaké klade otázky :-)

 • 13. 6. 2014 10:42

  Nějaký Nick (neregistrovaný) 37.221.162.---

  Jinak o problémech spojených s hormonální antikoncepcí vůbec nepochybuji. Mluví se o tom již ostatně velmi dlouho. O problémech zvířat se ví již celá desetiletí a množství hormonů se od té doby stále jen zvětšuje.

  Za daleko závažnější problém ovšem považuji například to jak tyto umělé hormony kolují běžně naším životním prostředím a co páchají. A dále například to, že Vitalia je za svůj hormonální program s největší pravděpodobností placená a není za žádných okolností ochotná připustit jinou antikoncepci (respektive metodu jak poznat plodná období ženy), snad s výjimkou těch jejich kalíšků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).