Hlavní navigace

Austrálie se pře o Ayers Rock. Výstupům zvoní umíráček

10. 7. 2009

Sdílet

Ve stejné době, kdy se australský turistický průmysl snaží propagovat pomocí takzvané  „práce snů“ na ostrově Hamilton ve Velkém bariérovém útesu, oživily australské úřady debatu, zda zakázat výstup na zřejmě vůbec nejznámější australskou turistickou atrakci. Informuje o tom server Aktuálně.cz Červeně zbarvenou skálu Uluru alias Ayers Rock, nacházející se takřka přesně uprostřed pevniny nejmenšího světového kontinentu.

Ve stejné době, kdy se australský turistický průmysl snaží propagovat pomocí takzvané  „práce snů“ na ostrově Hamilton ve Velkém bariérovém útesu, oživily australské úřady debatu, zda zakázat výstup na zřejmě vůbec nejznámější australskou turistickou atrakci. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Červeně zbarvenou skálu Uluru alias Ayers Rock, nacházející se takřka přesně uprostřed pevniny nejmenšího světového kontinentu.

Turisté pokoušející se o přibližně hodinový výstup na skálu tyčící se 348 metrů nad okolní planinou jsou trnem v oku místním domorodým obyvatelům, kteří považují horu za své spirituální dědictví.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).