Hlavní navigace

Názory k článku Ale paninko, za sto padesát tisíc kuchyň nepořídíte

 • 17. 5. 2018 0:37

  bez přezdívky

  Já bych jen vypíchnul toto:

  "Podstatné je to, aby prodejce vydělal, aby do kuchyně narouboval svoje oblíbené drahé doplňky."

  "Nezajímala se o to, jaké chceme úchytky, panty, zda preferujeme tiché dojezdy u šuplíků, jestli chceme kuchyň v lesku a zda vůbec stojíme o vestavěnou lednici."

  Kuchyň jsme řešili před rokem a šli rovnou do IKEA, protože tam jsme ji měli za 135k i s instalací, což bylo asi o 100k méně než ve studiu. Žena strávila měsíce úpravami v jejich designéru, který teda v té době stál za starou bačkoru. V obchodě jsme pak s jejich pracovníky doladili detaily. Na poprvé jsme neměli moc kliku a pán byl spíš k ničemu. Na podruhé paní věděla co dělá a šlo to v pohodě.

  Zvažovali jsme spoustu možností a variant, takže vím, že obklad může stát 500 za metr, ale taky podle toho vypadá. Nicméně mi připadá, že si paní může za ledasco sama a svým přístup tomu výsledku spíš pomáhala než mu předcházela. Ze 119k se stane 105k, aby v další smlouvě došlo zase k navýšení a nakonec ke snížení ceny za montáž. Spíš mi to připadá, že docházelo k chaotické komunikaci a prodejce takového zákazníka nezvládl.

  Paní navštívila tři studia a u všech našla nějaké problémy, přitom se zjevně jedná o firmy, které se tím uživí. Vyprávění v článku pak vyvolává spoustu otázek a pro autorku je jen dobře, že se tu druhá strana nemůže vyjádřit. Společným jmenovatelem všech tří příběhů totiž jedno kuchyňské studio, ale jeden zákazník.

  Odklady u řemeslníků jsou úplně běžná věc, stačí aby se pozdržela jedna zakázka nebo někdo onemocněl a už to nabíhá.

  "nemusíme bát umístit myčku vedle lednice, protože teplota z mytí už dávno nezvyšuje její spotřebu"

  Aha, to si někdy při mytí dejte ruku do vedlejší skříňky. Osobně bych to neřešil, ale to neznamená, že ten výrok není nesmysl.

  "co nejblíže vývodu vody ve zdi"

  Záleží na vzdálenosti od ventilu (baterie), ne jak to je daleko od zdi. Pokud byla myšlena teplá voda, tak je jedno jestli to na druhej konec místnosti protáhnete zdi nebo hadicí, bude to pořád trvat stejně dlouho.

 • 17. 5. 2018 23:45

  MaT

  Kuchyně jsme zařizovali celkem dvě, ani ne tolik let po sobě - obě Ikea a jak to tak čtu, pokud bychom ještě někdy nějakou museli pořizovat, tak tam jdu asi zase...

  Nějaké mušky bych sice také našel - ale celkově jsme spokojení i po letech. Ikea to nemontuje sama, ale měla na to nasmlouvané firmy, ty se v průběhu času také měnily, některé byly horší, některé lepší. No, v první kuchyni nám jedna vysoká skříň spadla - trochu křivá podlaha - byla sice vypodložená a byla ukotvená ke zdi, ale asi málo. Ale uznali to jako reklamaci, skříň dodali a smontovali novou a tentokrát ukotvili mnohem lépe (také se mezitím měnila ta montážní firma).

  Co mi taky vadilo, že snad v případě té druhé kuchyně, i když jsme chtěli využít dovoz, tak jsme si třeba v té době (pár let zpátky) museli přímo v tom jejich obchodě všechno naložit do vozíků sami a projít s tím přes pokladny. A to těch vozíků bylo asi 8, takže fakt vtipné. Ale to tam nebylo všechno, něco měli v externím skladu, ale aspoň to tehdy dovezli. Ale údajně toto má snad dnes fungovat lépe, že už Ikea možná funguje jako eshop, že člověk udělá nákupní seznam a někdo to tam posbírá a domů vám to doveze - ale ověřené to nemám. Každopádně tehdy to byl trochu opruz...

  Ale tak pokud to člověk dělá tak 1-2x za život, tak se to asi ještě dá. A zase jestli dá za kuchyň nějakou částku podobnou té v článku (a to včetně většiny spotřebičů), nebo o sto tisíc víc (jak čtu v tom článku), tak to za to stojí. A velkou variabilitu a množství různých vychytávek mají také. Takže asi ta kuchyňská studia - to bude ten typ obchodů, do kterých asi stejně nikdy nevlezu. A když čtu, že to také neumí vše zařídit na klíč, tak není o čem se bavit asi...

 • 29. 5. 2018 13:14

  Baytik

  Hm, mam stejnou zkusenost. Kuchyn 2,5x2,5m, do U. Renomovana studia se nevesla pod 150 000 bez spotrebicu a dodani za ctvrt roku.
  Takze IKEA, a voila, cena najednou 60 tisic a montaz do tydne. Takze podruhe a potreti rovnou IKEA. Nechapu, jak se ta studia vubec muzou uzivit.