Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Actimel je plný zvířecích bakterií. Bububu… od Jan Vavrečka - Protože právem a regulacemi kolem potravin se zabývám...

 • 17. 6. 2013 13:07

  Jan Vavrečka (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Protože právem a regulacemi kolem potravin se zabývám již více než 12 let, dovolil bych si položit k článku jinou otázku:

  Kdo a proč chce společnost DANONE poškodit částečně skutečně absurdními a tak snadno vyvratitelnými informacemi o jejich výrobcích?

  To je buď velký blázen a nesmyslotvůrce - když tohle mohl udělat 100 a 1 jiným způsobem mnohem lépe (obzvláště poté za současné situace, pokud by o ní něco skutečně věděl).

  Proto položím druhou otázku, tak základní v kriminalistice: Ku propspěchu koho dopadne tato "střelecká" aktivita a její mediální dementi? - Nu zcela jednoznačně ku prospěchu společnosti DANONE. Tohle opravdu nemůže dopadnout jinak (viz i tento článek). Produkty DANONE budou bombasticky očištěny a bude kolem toho dost mediálního humbuku (čekám ještě k článkům také TV zpravodajství a diskusní pořady, případně reportáže v rádiích).

  Co víc si může společnost DANONE, jejíž zdravotní tvrzení (Actimel, Activia) používaná více než 15 let všechna do jednoho u vědeckých přezkumů nyní "propadla". (Společnost DANONE dokonce raději i stáhla některé své žádosti o posouzení některých konkrétních marketingových tvrzení, aby nikdo nemohl autoritatovně dár na papír, že to byla celou dobu jenom klamavá bublina.)

  Takže já bych viděl zcela raálnou i tu možnost, že tyhlety z větší části nesmysly a ze zbylé části "zabsudrnělé" argumentace proti výrobkům DANONE a jejich veřejné šíření, vymyslel, objednal a řídí možná z pozadí někdo, na koho nikdy nemůže společnost DANONE finálně ukázat prstem... :-)

  Tolik jenom do diskuse o našich subjektivních názorech a dojmech.

 • 17. 6. 2013 15:23

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Ano, to mě okamžitě napadlo při čtení článku.

  Že Danone si dělá úspěšnou reklamu na základě vyvracení blábolu.

  Vzhledem k tomu, že v zahraničí má Danone jeden soud a jeden problém za druhým a notně pošramocenou pověst – jednak z důvodů lhaní o zdravotních účincích svých jogurtech a oo bakteriích, druhak z důvodů kartelových praktik – potřebuje nějakou pro ní příznivou zprávu.

  Danone už vydal desítky miliard dolarů, tedy kolem miliardy Kč v přepočtu na soudní pokuty a odškodnění v žalobách vůči němu.

  Napadlo mě okamžtě, že Danone potřebuje vyrobit úspěšné zprávy a potřebuje hlavně zprávu typu „dementování pomluv vůči Danone“.

  Z hoaxu to přímu svítí, je to tak hloupé, že mě okamžitě napadlo, že Danone je autorem, aby si mohl hrát na hodného.

  To, že Danone má jeden průšvih za druhým kvůli lžím o svých výrobcích i baktériích, a že po soudním vyzvání není schopan doložit jejich pravdivost produkuje asi zoufalé strategii, které Danone provádí. Kdy si sám vypouští do éteru nesmysly, které dementuje a chová se jako hodný.

 • 17. 6. 2013 19:43

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Mimochodem, s tím že Danone si asi píše vlastní hoaxy, které pak vyvrací, to bude asi pravda.

  Protože hoax proti Danone se také vyskytl ve španělských zemích, a rozhodně pod tím není podepsána žádná MUDr. Rašková ani MUDr. Charvátová, ani žádné české centrum.

  Zřejmě Danone používá generování hoaxů, které následně vyvrací je zřejmě taktikou Danone. Má to tu výhodu, že hoax jde napsat tak, aby se Danone při vyvracení nedostal do úzkých.

  A po vyvrácení článkem jako je na vitalii zde se pak všichni semknout proti těm, co plivou špínu na Danone.

  Mimochodem, když jsem prohledával zahraniční materiály, nevěřil jsem množství problémů a soudů, které Danone mělo. Zřejmě to je motivace, proč Danone asi generuje hoaxy.

  Soud za lži měl nejenom v USA, ale také v Rakousku, dále v Německu.

  Osobně od francouzských firem čekám podvody ve velkém měřítku, ať už se jmenuje Danone nebo Kunín.

  Jednou jsem si sám udělal doma chemickou analýzu kunínského jogurtu a našel jsem tam spoustu látek, které na etiketě vůbec nebyly. Na etiketě bylo jen „jogurt, ovocná složka a cosi“. Pak mi došlo, že těch spoustu éček, modifikovaných škrobů a dalšího co jsem nalýzou našel je prostě shrnuto pod „ovocná složka“.

  Francouzské výrobky lžou, stejně jako jejich etikety. To je jedna velká lež. Není divu, žejedna francouzská firma Danone prohrává soudy kde může za lži o jejich výrobcích. A že se neštítí ani generování hloupých hoaxů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).