Hlavní navigace

Změna letového řádu v České republice

[Tisková zpráva] Stejně jako loni s přechodem na letní čas i letos přichází změna letového řádu v České republice. Podívejme se, jaké nové destinace nám letiště nabízí a jaké společnosti operují na našich letištích.

Sdílet

Každoročně s přechodem na letní čas se mění i letový řád, což znamená třeba i nově zavedené lety do nových destinací nebo naopak díky menšímu zájmu i jejich omezení nebo zrušení.

Tyto změny se týkají všech letišť v České republice. V Brně rozšířili oproti loňskému roku  seznam charterových destinací např. o Araxos, Gran Canaria, Larnaca, Marsa Alam, Malaga nebo třeba Limnos. Společnost Job Air zahájí od června pravidelnou linku mezi Brnem a Zadarem. Z Ostravy se bude létat do tří nových destinací, a to do Marsa Alam, Chania a Preveza. V Karlových Varech z charterových letů zmizela Hurgada a Rhodos – zůstala jediná charterová destinace Antalya, pravidelné lety zůstaly beze změny.

Z Pardubic se létá do nové destinace, a to na ostrov Kos. Po dobu platnosti letního letového řádu 2010 nabízí 50 leteckých společností přímé pravidelné linky z letiště Praha do 131 destinací v 51 zemích. Co se týká letiště v Praze – Ruzyni, objevilo se i zde pár nových destinací jako jsou například Astana, Billund, Cagliari, Doncaster, Kazaň, Novosibirsk nebo Krasnodar. Letiště v Praze také nabízí 74 charterových destinací s minimální frekvencí 10 pohybů za sezonu.

Více na stránkách Letiště Praha

Nejdůležitější novinkou na letišti v Praze-Ruzyni je nový spoj Praha – Dubaj, provozovaný leteckou společností Emirates, který bude létat od 1. července tohoto roku.

Zdroj: CzechTourism

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).