Hlavní navigace

Zdravé zoubky dětem

[Tisková zpráva] V průběhu měsíce září vybraná města na Moravě a na Vysočině navštívil kamion pojízdné prevence Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE. Dopolední hodiny byly vyhrazeny pro děti z mateřských škol, odpoledne byl kamion otevřen pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti.

Sdílet

Dopoledne v mateřských školkách bylo vyplněno zábavně vzdělávacím programem, ve kterém se děti učily, jak a proč si správně čistit zoubky, jak se vyvarovat zubního kazu a že vlastně není důvod bát se zubaře. Následně si děti prohlédly mobilní stomatologickou ordinaci v přistaveném STOMA kamionu.  

Děti na program reagovaly zcela přirozeně a s nadšením, spokojeni byli i jejich rodiče. Program v mateřských školkách s názvem Zdravé zoubky dětem je součástí stomatologické prevence, kterou má Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE pro děti připravenou.

V průběhu podzimu i v příštím roce se ZP METAL-ALIANCE za dětmi ve školkách vypraví znovu, protože již nyní se hlásí další mateřské školky, které by své děti také rády nechaly takto “proškolit“. Vzhledem k tomu, že kapacita kamionu je omezená, tým mediků, kteří děti školí, navštěvuje i školky bez následné prohlídky kamionu. S programem Zdravé zoubky dětem se v září seznámilo více než 4 tisíce dětí.

Nabídka kamionu byla v odpoledni určeném pro veřejnost ještě rozšířena o dermatologickou a oftalmologickou prevenci. Kamion odpoledne navštívilo více než 1500 zájemců, z nichž si 480 nechalo vyšetřit svá pigmentová znaménka a 214 využilo možnosti kontroly očí očním lékařem. A jaké jsou výsledky těchto prohlídek? Zachyceno bylo celkem 14 případů melanomu, nejvíce ve Světlé nad Sázavou a v Ledči nad Sázavou. Nejvíce záchytů v případě očních vyšetření (8 z celkových 15) zaznamenali lékaři v Šumperku a v Prostějově.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).