Hlavní navigace

Zákysem proti zimním neduhům

[Tisková zpráva] Cítíte se unavení a bez chuti do života? Děsí vás představa vyjít do sychravého počasí, které vládne za okny? Není divu. Změna ročního období s sebou přináší zvýšenou zátěž na lidský organismus a imunita dostává pořádně zabrat.

Sdílet

Časté přechody z chladu do vytopených prostor mají na naše tělo negativní vliv. Výsledkem může být snížená imunita a vyšší náchylnost vůči různým onemocněním. Posílení obranyschopnosti lze dosáhnout pravidelným cvičením, otužováním a v neposlední řadě správnou životosprávou.

V zimním období funguje lidský metabolismus pomaleji a organismus tak potřebuje větší zásoby energie, které si pak bedlivě střeží. Zvláště během vánočních svátků, kdy mu nabízíme hojnost všemožných dobrot a sladkých lákadel, které si ukládá „na horší časy“. Právě proto je třeba teď našemu trávicímu sytému dopřát trochu oddychu a úlevy. Nejlepší, co pro něj můžeme udělat, je postarat se o to, aby mělo tělo dostatek látek nezbytných pro správné trávení. Bezpochyby mezi ně také patří „hodné“ bakterie (probiotika) obsažené v kysaných mléčných nápojích, jak věděly už naše babičky. Probiotika jsou pro organismus velmi příznivé bakterie, které v trávicím traktu brání jiným bakteriím v jejich nežádoucím přemnožení. Řada výzkumů prokázala, že příznivě ovlivňují imunitu i obranyschopnost organismu vůči nejrůznějším nemocem.

Probiotické kultury obsažené v Jihočeském zákysu od Madety pozitivně působí na střevní mikroflóru a přirozenou cestou pomáhají posilovat celkovou obranyschopnost organismu, která je vlivem příchodu chladnějšího počasí ohrožena.  Zákys navíc dodá tolik potřebnou chybějící energii a zlepší vám náladu. Je ideálním pomocníkem pro regeneraci střevní mikroflóry po užívání antibiotik.

V Jihočeských zákysech nejsou obsaženy žádné konzervační látky a splňují kritéria bezlepkové diety.

Jihočeský zákys natur zakoupíte např. v síti supermarketů Hypernova, Spar, Globus, Coop za průměrnou cenu 15,90 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).