Hlavní navigace

Zachyťte chudobu a sociální vyloučení na fotografii a vyhrajte tisíc korun

[Tisková zpráva] V rámci národní kampaně k Evropskému roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení 2010 vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Press Publishing Group, s. r. o. fotografickou soutěž, která má přiblížit fenomén chudoby a sociálního vyloučení v České republice.

Sdílet

Soutěž trvá od 15. března do 30. června 2010 a autoři nejlepších snímků získají tisíc korun v několika soutěžních etapách.

Aktivity Evropského roku 2010 mají přispět k lepšímu povědomí o existenci chudoby a ke zpochybnění některých příčin, jež k sociálnímu vyloučení a chudobě vedou. Mají napomoci zmírnění stereotypů a stigmatizace lidí žijících v chudobě a podpořit co nejúčinnější propojení všech, kteří se chudobou a sociálním vyloučením v České republice zabývají a mohou přispět k jejich efektivnímu řešení.

Do soutěže se může přihlásit kdokoli starší osmnácti let, kdo má trvalé bydliště na území České republiky. Nominovat lze pouze vlastní autorské práce, které tematicky odpovídají zaměření Evropského roku 2010, tedy boji s chudobou a sociálním vyloučením. Soutěž proběhne ve čtyřech fázích od 15. března do 5. dubna 2010, od 6. dubna do 5. května 2010, od 6. května do 5. června 2010 a od 6. do 30. června 2010, přičemž vítězná fotografie z každé soutěžní etapy bude vždy otištěna v aktuálním čísle novin Práce a sociální politika. Její autor získá výhru-honorář 1000 korun.

Pro přihlášení do soutěže je třeba vyplnit registrační formulář, který spolu s podrobnějšími informacemi a přesnými podmínkami soutěže naleznete na www.mpsv.cz/cs/3644. Pravidla soutěže uvádí rovněž poslední vydání novin Práce a sociální politika.

Případné dotazy můžete posílat emailem na adresu fotosoutez@mpsv.cz.

Více informací o Evropském roku 2010 najdete na www.2010again­stpoverty.eu; www.EY2010.cz.

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).