Hlavní navigace

Zábavná hra s vínem a o víně

[Tisková zpráva] (Templářské sklepy Čejkovice) Pokud i vy patříte mezi fanoušky vína a nechcete zůstat jenom u jeho pití, máme pro vás zajímavý tip. Zahrajte si na vinaře!

Doba čtení: 2 minuty

Staňte se vinařem jen tak, zcela nezávazně, pro radost. Získejte svou vlastní sazenici vinné révy. Na Facebooku pak najdete její fotografie a budete o ni „pečovat“. Tuto interaktivní hru s názvem Vinařem pro radost přinášejí Templářské sklepy Čejkovice. Chtějí vám zábavnou formou poodhalit principy (nejen) ekologického vinohradnictví a vinařství.

Jak na to

Kolem sazenice se nenadřete a navíc můžete zůstat v teple domova. Stačí jenom přihlásit se na facebookovou stránku Vinařem pro radost a správně odpovědět na enologické otázky. Tím se „příběh sazenice“ posouvá dál. A nemějte strach, nad všemi keříky vinné révy pečlivě drží ochrannou ruku zkušení templářští vinaři.

„Je to dobrý nápad. Víno mám v oblibě a ráda se naučím něco nového o jeho pěstování a výrobě. Navíc mě těší pocit, že na druhém konci republiky roste má vlastní a hlavně skutečná sazenice,“ tvrdí veselá vinařka Marie z Plzně.

Seriál O víně

Víte, kde se rodí víno, které pijete? Zajímá vás, jak se víno dostane na váš stůl? Přemýšlíte, jak vybrat skutečně dobrou láhev? Právě pro vás jsme připravili seriál o víně.

Hravě se sklenkou BIO vína

Do hry vás dostane šest kapslí z BIO vín od Templářských sklepů Čejkovice. Byla by škoda neochutnat tato vynikající vína. Neobsahují stopy cizorodých pesticidů a dovolují nám tak okusit čistou odrůdovou chuť a bohatší vůni, jak ji znali naši předkové. Díky hře Vinařem pro radost se můžete dozvědět víc o ekologickém zemědělství, které dává šanci na kvalitní život i dalším generacím.

Tip na výlet

Chcete vědět, jak se vaší sazenici daří? Zkontrolujte to přímo na místě – v ekologické vinici v Čejkovicích u Hodonína. Poznáte ji podle visačky s vaším jménem.

Návštěvu vinohradu můžete spojit i s prohlídkou historického sklepení a degustací vína. Templářské sklepy byly vybudovány současně s tvrzí a o jejich velikosti se dodnes vyprávějí legendy.

Dobrá rada

Sazenice vinné révy v ekologických vinicích v Čejkovicích může být zajímavým a originálním dárkem i pro vaše blízké. Milovníky vína tím opravdu neurazíte a vy budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco i pro životní prostředí. Nákupem BIO vína od Templářských sklepů totiž přispíváte k rozvoji ekologického vinohradnictví a vinařství.

Více o produktech a hře se dozvíte na www.templarske-sklepy.cz a na www.templari.cz.