Hlavní navigace

Výstava Hobby 2010

[Tisková zpráva] Jarní výstava Hobby 2010 se na výstavišti v Českých Budějovicích uskuteční již po devatenácté.

Sdílet

Během uplynulých let si získala zvučné jméno u návštěvníků i vystavovatelů, a zařadila se tak na druhé místo v žebříčku oblíbenosti námi pořádaných výstav. Hobby se letos v areálu Výstaviště České Budějovice a.s. koná v termínu 12. – 16. 5. 2010.

Měsíc květen tak bude tradičně patřit na výstavišti zahrádkářům, kutilům, chovatelům, ale i těm, kteří chtějí získat inspiraci pro stavbu a vybavení domu, bytu, chalupy či chaty. Nabídku zajímavých expozic a prezentací doplní prodej drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb pro zahradu a hobby, potřeb pro chovatele, volný čas, prodej okrasných rostlin, dřevin, sazenic a semen. Chybět nebude ani celá škála spotřebního zboží. Letošní ročník výstavy bude obohacen o bezplatné poradenství v oblasti výroby, distribuce a prodeje elektrické energie. V expozici společnosti ČEZ mohou návštěvníci získat informace o konstrukci ceny el. energie a jejím budoucím vývoji. Připraven je poutavý doprovodný odborný a kulturní program. Těšit se můžeme na Den s Receptářem (středa 12.5.), Svatební den s Olenou (čtvrtek 13.5.), Den se společností Rašelina Soběslav a.s. (pátek 14.5.), Den kulinářství s Dr. Přemkem Podlahou (sobota 15.5.2) a Den poraden a soutěžení (neděle 16.5.). Dále jsou pro návštěvníky po celou dobu výstavy připraveny: odborné bezplatné poradny pro zahrádkáře, včelaře, kaktusáře, pěstitele a poradenství v oblasti úspor energií.

V oblíbené Pivovarské zahradě zpříjemní návštěvníkům chvilky strávené na výstavě řada dechových kapel. Během 5 dnů zde zahrají k poslechu – Temelín, Skalačka, Podhoranka či Babouci.

Připraven je i tradiční „Den dechovky s Českým rozhlasem České Budějovice“ v pátek 14. 5. 2010. Nejen k poslechu zde zahrají Libkovanka, Golčovanka a Babouci.

V Letním amfiteátru se během výstavy vystřídá na pódiu řada umělců a kapel: např. Šance, Kasanica Mikulov, Pacifik, Bluesberry, Bokomara, Zuzana Stirská&Gospel Time, Fleret a Jarmila Šuláková, Poutníci, Devítka či Nezmaři.

Ani letos nebude na výstavě Hobby chybět velmi oblíbená soutěž voříšků. 12. ročník „HOBBÍK 2010“ se uskuteční v neděli 16. 5. 2010.

Otevírací doba:

  • středa – sobota: 9.00 – 18.00 hod.
  • neděle: 9.00 – 17.00 hod.

Vstupné:

  • plné: 80,– Kč
  • zlevněné: 45,– Kč
  • školní: 20,– Kč
  • rodinné: 170,– Kč

Více informací na www.vcb.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).