Hlavní navigace

Vrcholí kampaň na podporu počítačové gramotnosti

[Tisková zpráva] MŠMT: Evropský týden IT dovedností 2010 (European e-Skills Week 2010) právě probíhá. Jedná se o kampaň zaměřenou na podporu a zdokonalování počítačových dovedností u žáků a studentů i široké veřejnosti.

Sdílet

Evropský týden IT dovedností 2010 probíhá ve více než dvaceti státech Evropské unie a zapojí se do něj žáci, studenti, učitelé, veřejní činitelé, odborníci a zástupci IT firem. V České republice se do kampaně zapojilo téměř 40 škol a 30 institucí a firem. Nejzajímavější aktivity škol budou oceněny v rámci národní konference eTwinning (25. 3. – 27. 3. 2010), které se zúčastní více než 150 učitelů z celé ČR.

Za realizaci kampaně zodpovídá organizace European Schoolnet a DigitalEurope. V České republice aktivity „Evropského týdne IT dovedností 2010" koordinuje Dům zahraničních služeb. Dům zahraničních služeb MŠMT v rámci této akce propaguje především využití informačních technologií ve vzdělávání, aktivitu eTwinning (internetová spolupráce evropských škol), sdílení digitálních učebních materiálů v ČR i v Evropě, využití interaktivních tabulí a dalších zajímavých metod podporujících výuku a IT dovednosti žáků, studentů i učitelů. Pro zájemce je připravena webová stránka www.dzs.cz/es­kills s kompletním seznamem pořádaných akcí, dokumenty a tipy pro inspiraci.

Čtěte téma: Co hrozí dětem na internetu a jak je ochránit?

Děti vyrůstají v podstatě online. Na síti se dokáží skvěle orientovat, často lépe než rodiče.Co ale ještě nedovedou…

V rámci Evropského týdne IT dovedností proběhne řada seminářů, interaktivních workshopů, exkurzí do podniků a firem a soutěží. Tyto aktivity slouží především ke zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v oblasti informačních a komunikačních technologií. Ve spolupráci s dalšími zeměmi a partnery je pro veřejnost připraven i test počítačových dovedností „IT fitness", který je zdarma k dispozici taktéž na webové stránce DZS. Test slouží široké veřejnosti k sebehodnocení vlastních IT dovedností.

Zdroj a další informace: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).