Hlavní navigace

V Dobříši na jarmarku jako za starých časů

[Tisková zpráva] Davy lidí si v sobotu dopoledne přišly k dobříšské radnici nakoupit čerstvé potraviny. Jarmark regionálních produktů, který město Dobříš ve spolupráci s obchůdkem Jíme zdravě uspořádali poprvé tuto sobotu 12. června, se setkal s obrovským zájmem a přilákal mnoho lidí.

Sdílet

Prodejci ani nestačili vyskládat své produkty a už u jejich stánků stáli lidé v dlouhých řadách. Během dvou hodin bylo téměř veškeré zboží vyprodáno. „Lidé se ptali, zda nedovezeme další zboží a kdy u nás mohou zase nakoupit,“ překvapil zájem samotné prodejce. Kdo si ráno nepřivstal, podivil se nad vyprázdněnými stánky. „Na příště vyrobíme daleko více produktů, abychom mohli uspokojit alespoň většinu zájemců. Jarmark je na výborném místě, lidé jsou velmi příjemní a zázemí super. Těšíme se na příště a jsme rádi, že Dobříš podporuje produkty právě z regionu, menší farmy a domácí  výrobu,“ ocenili jarmark prodejci.

Farmářské trhy – termíny, informace

Přehled všemožných farmářských, venkovských a dalších trhů, pravidelně aktualizované termíny, články k tématu…

Víte něco, co my ne? Napište nám!

Projektová manažerka města Dobříše Lenka Mašková dodala, že „záměrem není pořádat rozsáhlé trhy, ale spíše komorní příjemný jarmark a umožnit lidem nakoupit čerstvé kvalitní produkty a přitom si popovídat s přáteli, známými i prodejci, jako tomu bylo za starých časů. Navíc se lidé s prodejci osobně seznámí  a díky tomu, že jsou z regionu a okolí, mohou je kdykoliv navštívit“. 

Ti, kteří přišli včas, nakoupili čerstvé kozí a kravské mléko, syrovátku, tvarohy, vajíčka, chutné koláče, domácí pečivo, různé druhy buchet a marmelády. Hitem se staly kozí sýry, které bylo možné ochutnat přímo na místě. Nevídaný zájem byl rovněž o zeleninu – japonské saláty, kedlubny, špenát, květák, petrželku i zelí a dále bylinky. V horkém slunečném dopoledni se nakupující osvěžili domácí bezinkovou šťávou a mohli si mimo jiné prohlédnout i zakoupit originální ruční řemeslné výrobky, které jsou v rámci jarmarku pouze okrajově.  A zatímco dospělí nakupovali, děti nejvíce zajímalo kůzle a morčátka z ekofarmy.

„Zájem nás mile překvapil a předčil naše očekávání. Byla to taková první ochutnávka a účast tolika lidí je důkazem, že podobná nabídka zde chybí a zájem je opravdu velký“ zmínila Markéta Dvořáková z obchůdku Jíme Zdravě. Prodejců v tomto prvním termínu trhů nebylo mnoho, nicméně „již nyní se na nás obrací producenti z regionu, kteří se dozvěděli od prodejců o velkém sobotním úspěchu. Někteří se dokonce přijeli na jarmark podívat a zájem ze strany lidí je přesvědčil, aby se příště rovněž zúčastnili a nabídli své produkty“ zmínila Lenka Mašková.

A co ti, kteří  si ráno nepřivstali? „Na jarmark jsme přišli pozdě a už bylo téměř vše vyprodáno, vzali jsme si aspoň kontakty na některé z prodejců. V neděli jsme se vydali na kolech s rodinou na výlet do okolí Dobříše a navštívili jsme právě jednoho ze stánkařů a nakoupili si samé dobroty“, zmínila obyvatelka Dobříše.

Trhy měli navíc jednotný ráz díky stánkům, které zapůjčila Základní škola Dobříš. Pořádání prvního jarmarku financovala radnice, prodejci hradili pouze symbolický poplatek. „S podporou prozatím počítáme i nadále, nicméně do budoucna předpokládáme, že pořádání trhů bude soběstačné,“ dodala místostarostka města Dobříše Eva Marvanová.

Na další jarmark se lidé mohou těšit 10. července od 8 do 11–12 hodin. Sortiment bude širší, neboť přislíbili účast další prodejci. Trhy se budou opakovat každou druhou sobotu v měsíci, v říjnu výjimečně ve středu 6. října na hřišti v ul. Boženy Němcové v rámci akce „Pojďme tvořit na hřiště“. Přijďte si nakoupit a na kus řeči…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).