Hlavní navigace

Umění automechanika aneb Řemeslo žije!

[Tisková zpráva] Včera odpoledne se na Staroměstském náměstí konala exhibiční soutěž pražských učňovských škol. Akce, která se koná v rámci projektu hlavního města Prahy Řemeslo žije!, se zúčastnil primátor Pavel Bém spolu s náměstkyní primátora pro oblast školství Marií Kousalíkovou a radním hl. m. Prahy Jiřím Janečkem.

Sdílet

„Akce Umění automechanika je jedním z propagačních akcí k projektu Řemeslo žije!. Hlavní město Praha tak propaguje učňovské školství a jsem rád, že díky tomuto projektu došlo k navýšení počtu uchazečů o učňovské vzdělání,“ řekl primátor Pavel Bém.

Cílem akce na podporu učňovského vzdělání  je do učebních oborů v hlavním městě přitáhnout co nejvíce mladých zájemců o řemeslo. Náměstkyně primátora pro oblast školství Marie Kousalíková dodala: „Už více než rok se v Praze snažíme popularizovat odborné školství a učňovskou tématiku. Tato akce je jednou z mnoha, klademe si za cíl propagovat učňovské školství a omezit propad uchazečů o učňovské vzdělání. Naším cílem je přilákat více dětí do učňovských a odborných škol.“

Akce na Staroměstském náměstí byla velkolepou prezentací učebního oboru automechanik. Ve čtyřech disciplínách zde soutěžily týmy ze škol, které se nejlépe umístily v pražském kole soutěže Automechanik roku 2010, za vydatné podpory zástupců pražské radnice a to SOŠ a SOU, Weilova, SPŠ dopravní a.s., SOU Ohradní a Střední odborné učiliště Pod Klapicí.

Vítězem exhibiční soutěže se stala SOU Ohradní, které v disciplínách výměna kola a výměna žárovek pomohl i pražský primátor Pavel Bém. 

Program na podporu magistrátního projektu Řemeslo žije! byl doplněn hudebním vystoupením, spanilou jízdou veteránů nebo autogramiádou významných osobností ze světa automobilů, jako byli například Jan Charouz mladší, Pavel Balaš, Karel Loprais a další.

Řemeslo žije je dlouhodobým projektem magistrátu hl. m. Prahy, který se takto snaží popularizovat učňovské školství a zabránit tomu, aby školy vychovávající kvalitní řemeslníky zanikly díky nízké poptávce po oborech s výučním listem. Schválený Plán dlouhodobé podpory učňovského školství v hlavním  městě Praze do roku 2013 představuje nejrozsáhlejší krajskou koncepci učňovského školství v ČR. Hlavní město Praha investuje do podpory učňovského školství prostřednictvím projektu Řemeslo žije částky v řádech miliónů korun, podílí se na vydávání almanachu s touto tematikou a pořádá akce, na kterých dokazuje budoucím žákům i jejich rodičům, že řemeslná zručnost je stále vysoce ceněnou hodnotou.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).