Hlavní navigace

Tisíce žen se nechává očkovat proti rakovině děložního čípku

[Tisková zpráva] (Všeobecná zdravotní pojišťovna) Tisíce žen a dívek využilo akce největší zdravotní pojišťovny, která nabízela třetí dávku vakcíny proti rakovině děložního čípku zdarma.

Sdílet

Od května 2010 do prosince 2010 si u Všeobecné zdravotní pojišťovny vyzvedlo celkem 20 513 dívek voucher umožňující získat zdarma třetí dávku vakcíny na očkování proti rakovině děložního čípku.

Mladé ženy a dívky tak využily nabídku pojišťovny v rámci programu Třetí dávka zdarma, který byl zaměřen na prevenci rakoviny děložního hrdla.

Na příkladu projektu je vidět, že vytvořením cenově dostupných podmínek pro většinu sociálních skupin klientů lze zvýšit proočkovanost celé populace v ČR, proto VZP plánuje podobný projekt i pro rok 2011.

Ročně zemře kvůli nádoru čípku čtyři sta žen

Česká republika se v tomto týdnu připojila k 5. ročníku Evropského týdne prevence rakoviny děložního čípku. V Evropě na rakovinu děložního hrdla umírá jedna žena každých 18 minut. V České republice je každoročně diagnostikováno přes 1100 nových případů karcinomu hrdla děložního a přes 400 žen na toto onemocnění umírá.

Tomuto zhoubnému onemocnění se dá bránit kombinací pravidelných preventivních prohlídek u gynekologa s očkováním, které je nejspolehlivější ochranou a výrazně snižuje riziko vzniku tohoto typu rakoviny.

Za poslední tři roky, kdy jsou očkovací látky na trhu, bylo ročně v ČR proočkováno zhruba 30 tisíc žen bez omezení věku, z toho se v 60 procent jednalo o klientky VZP. Díky programu tedy VZP proočkovala  za půl roku více žen ve věku 10–25 let než v celém  předchozím roce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).