Hlavní navigace

Tip na nedělní výlet s rodinou: První Čejkovické bylinkové slavnosti

[Tisková zpráva] Společnost SONNENTOR, tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů, otevře svou bránu v historií opředených jihomoravských Čejkovicích.

Sdílet

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Čejkovice u Hodonína – 5. září 2010

Kopec nad Temlářskými sklepy se v neděli 5. září ve 13:00 stane místem setkání všech příznivců bylinek, čajů a koření. Je připraven bohatý program ochutnávek čajů a koření, ale také biolahůdek od společnosti Probio. Návštěvníkům bude umožněno nahlédnout zblízka do provoněného prostředí zpracování a výroby čajů. Malý biojarmark i bohatý program pro děti budou dalšími zajímavostmi této pozdně-letní akce. Nebude chybět ani ochutnávka biovín z přilehlých vinohradů s možností prohlídky sousedních historických Templářských sklepů.

Společnost SONNENTOR s.r.o. (v českém překladu známá také jako Sluneční brána) se od roku 1992 zabývá výrobou biočajů a biokoření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete. V současnosti firma úzce spolupracuje se 170 ekologickými farmami především z České republiky a z Rakouska. Dnes má SONNENTOR v České republice 70 zaměstnanců. Firma vyváží přes 600 druhů produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství do více než 45 zemí celého světa.

“Kvalitu při výrobě čajů a koření garantuje samotný fakt pěstování v ekologických rodinných zemědělských farmách a velmi úzká, dlouhodobá a oboustranně výhodná spolupráce s místními ekozemědělci, kteří pro firmu bylinky a koření pěstují. Tím jsme schopni zajistit tu nejvyšší kvalitu i garantovaný původ výchozí suroviny, která je potom součástí jednotlivých produktů SONNENTORu. Věřím, že otevření našich provozů veřejnosti a seznámení s principy šetrného zpracování biosurovin a zajímavý doprovodný program bude pro návštěvníky slavností atraktivní podívanou,“ doplňuje Josef Dvořáček, ředitel SONNENTOR Česká republika.

Program:
13:00

Slavnostní zahájení u výrobní haly Akropolis na kopci Mlaty nad Templářskými sklepy

Úvodní slovo otců zakladatelů s pohledem do historie

13:30–15:00

K poslechu hraje dechová hudba Vinařinka z Čejkovic

Od 13:30 budou po celé odpoledne pro návštěvníky přichystané nejen 2 prohlídkové okruhy ve zpracování a výrobě čajů, ale také ochutnávky čajů, koření i dalších biospecialit SONNENTORu, mini biojarmark, biokavárna, řemeslné ukázky s možností zakoupení výrobků, ochutnávka biovín Templářských sklepů, opékané masové speciality i výborné bio občerstvení od Probia, bylinková zahrádka s možností zakoupení bylin v kontejnerech, pro děti potom dobrodružná stezka pro malé rarášky i jízda na ponících.

Od 14:00 do 17:00 můžete zdarma navštívit historické prostory sousedních Templářských sklepů (vchod z náměstí od Zámku)

15:00–16:00

Divadelní představení

16:00–17:00

Vystoupení dětských tanečních souborů Kyjovánek a Iskérka s doprovodem cimbálové muziky

17:00

Losování tomboly o dárkové balíčky SONNENTORu

Každý návštěvník dostane při vstupu slosovatelný tombolový lístek

18:00–18:30

Vystoupení orientálních tanečnic

18:30–19:00

Zakončení bylinkových slavností

Příjezd:

Pokud přijedete do Čejkovic u Hodonína po dálnici D2 od Brna nebo od Bratislavy, využijte EXIT Podivín, Velké Bílovice a přes vesnici Velké Bílovice se dostanete pohodlně do Čejkovic. Slavnosti se konají na kopci Mlaty nad Zámkem a nad Templářskými sklepy. Prodejna i prostory SONNENTORu na Havlíčkově mlýně budou po dobu slavností uzavřeny.

O společnosti SONNENTOR:

Společnost SONNENTOR (česky Sluneční brána) byla založena v roce 1988 ve Waldviertlu v severním Rakousku jako obchodní společnost s bylinkami a kořením. Nápad spojit produkty ekologických farem z regionu i zahraničí a označit je logem smějícího se sluníčka byl základem úspěchu pro zakladatele společnosti Johannese Gutmanna. V Čejkovicích u Hodonína firma zakoupila a postupně opravila starý Havlíčkův mlýn, který se stal sídlem SONNENTORU v České republice. Od začátku je její hlavní ideou hluboká, dlouhodobá a oboustranně výhodná spolupráce zpracovatelské společnosti spolu s biofarmáři. Základním motivem je zpracování a výroba produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství – jakožto jediná možná alternativa průmyslovému velkozemědělství se všemi jeho problémy, jako jsou nadprodukce, potravinové skandály, znečištění biosféry a genové manipulace. V současnosti firma úzce spolupracuje se 170 ekologickými farmami nejen z České republiky a Rakouska. Dnes má Sonnentor v České republice 70 zaměstnanců a v Rakousku 130 zaměstnanců. Firma vyváží přes 600 druhů produktů do více než 45 zemí celého světa a v roce 2009 dosáhla obratu přes 20,5 mil. eur.

Další informace najdete na www.sonnentor.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).