Hlavní navigace

TEST: Šampony pro poškozené vlasy – nejlevnější šampon je mezi nejlepšími

[Tisková zpráva] Máte-li křehké, poškozené vlasy, ať už po letní dovolené, nešetrném zacházení, či neodborném zásahu kadeřníka, možná neváháte utratit mnoho set korun za drahé přípravky, které slibují okamžitou regeneraci. Výsledky testů ukazují, že pro dosažení stejné kvality v péči o vlasy nám mohou pomoci prostředky až desetinásobně levnější.

Sdílet

Po letní dovolené, kdy vystavujeme vlasy chlorované či slané vodě a slunečnímu záření, mnozí z nás pohlíží na svou „korunu krásy“ s nelibostí. Když se k tomu přidají další rizikové faktory jako je barvení, vysoušení horkým vzduchem a kulma, není divu, že ze zářivé kštice jsou najednou suché, lámající se vlasy, často připomínající chemlon. Mnozí z nás poté neváhají utratit horentní sumy za „ty nejkvalitnější“ přípravky, které navrátí naše vlasy do původního stavu. 

V testování jsme se tentokrát zaměřili na to, zda šestnáct regeneračních šamponů pro intenzivní péči skutečně ve svých slibech obstojí a vlasy zregeneruje. Testy probíhaly v kadeřnictvích i laboratořích. Hodnotila se především schopnost péče o vlasy, dále snadnost aplikace, obal výrobku a antimikrobiální ochrana.

Šéfredaktorka časopisu TEST Ida Rozová výsledky testu komentuje: „Opět se prokázalo, že nejvyšší cena také neznamená nejvyšší kvalitu. Nejlepšího hodnocení testu s výsledkem dobře a číselným hodnocením 1,9 dosáhly celkem čtyři šampony. Mezi nimi se objevil šampon L´Oréal Professionnel Série Expert i šampon Lidl/Cien, přičemž cenový rozdíl mezi výrobky je desetinásobný“.

Test také prokázal, že skutečné zázraky od šamponu očekávat nemůžeme. Sice slibují regeneraci, výživu či obnovení, ale jejich účinky jsou spíše preventivní. „Šampony dovedou opravit vlasy na povrchu, ale hlubokou regeneraci nám neposkytnou. Jsou tedy pouze doplňkem v celkové péči o vlasy,“ dodává Ida Rozová.

Test šestnácti regeneračních šamponů vyšel v časopisu TEST 8/2010. Tyto výsledky jsou k dispozici také na www.dtest.cz.
 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).