Hlavní navigace

Sýry při hubnutí neškrtejte ze svého jídelníčku

[Tisková zpráva] (Madeta) Polotvrdé sýry se velmi často ocitají na „černých listinách“ hubnoucích, kteří mají obavy před velkým množstvím tuků. Proto je raději ze svého jídelníčku úplně vyškrtnou. Také k nim patříte? Lépe uděláte, když si mezi sýry budete vybírat. Tučné nejsou zdaleka všechny, navíc dodají tělu bílkoviny, které při hubnutí potřebujete.

Doba čtení: 1 minuta

Vybíravost se vám při hubnutí určitě vyplatí. Sýry jsou totiž jedním z hlavních zdrojů kvalitních bílkovin. Obavy z velkého množství tuku pusťte z hlavy – dostatečné množství bílkovin obsahují i nízkotučné plátkové sýry vhodné pro dietáře.

Právě bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelným pomocníkem. Optimální příjem bílkovin přispěje k tomu, že si udržíte především svalovou hmotu a hubnout budete převážně tukovou. Navíc mají ze základních živin největší schopnost zasytit, takže budete nadbytečná kila shazovat bez mučivého pocitu hladu. Bílkoviny by při redukční dietě měly tvořit 30 % celkového energetického příjmu.

Nízkotučné sýry jsou pro hubnoucího dobrou volbou a můžete je jíst každodenně, jak potvrzuje Iva Málková ze společnosti STOB: „Součást každého pokrmu by měla tvořit bílkovina, a tak sýr může posloužit jak k snídani na chleba, nebo např. strouhaný sýr na rizoto (s převahou zeleniny) nebo strouhaný sýr na zeleninový salát. Optimální je vybírat sýry s 20–30 % tuku v sušině a započítat si zkonzumované množství do svého energetického příjmu.“

Skvělou kombinací lehké a zdravé svačinky jsou ruličky tvořené plátky 30% Madelandu s kouskem vaší oblíbené zeleniny nebo kouskem ovoce. Madeland light od jihočeské Madety uspokojí všechny mlsné jazýčky. Má delikátní oříškově mandlovou chuť, takže si ho opravdu vychutnáte. I při výrazně sníženém obsahu tuku si zachovává svou charakteristickou pružnou a vláčnou konzistenci. Prodává se v  praktickém uzavíratelném balení, takže i když si vezmete jen jeden nebo dva plátky a obal znovu uzavřete, zbytek vám neztvrdne ani neokorá.

Madeland light 30% (Madeta)

k dostání ve dvou variantách:

Madeland light 30% plátky 100g

doporučená MO cena od: 24,90 Kč

Madeland light 30% bloček 200g

doporučená MO cena od: 48,90 Kč