Hlavní navigace

Sýry při hubnutí neškrtejte ze svého jídelníčku

[Tisková zpráva] (Madeta) Polotvrdé sýry se velmi často ocitají na „černých listinách“ hubnoucích, kteří mají obavy před velkým množstvím tuků. Proto je raději ze svého jídelníčku úplně vyškrtnou. Také k nim patříte? Lépe uděláte, když si mezi sýry budete vybírat. Tučné nejsou zdaleka všechny, navíc dodají tělu bílkoviny, které při hubnutí potřebujete.

Sdílet

Vybíravost se vám při hubnutí určitě vyplatí. Sýry jsou totiž jedním z hlavních zdrojů kvalitních bílkovin. Obavy z velkého množství tuku pusťte z hlavy – dostatečné množství bílkovin obsahují i nízkotučné plátkové sýry vhodné pro dietáře.

Právě bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelným pomocníkem. Optimální příjem bílkovin přispěje k tomu, že si udržíte především svalovou hmotu a hubnout budete převážně tukovou. Navíc mají ze základních živin největší schopnost zasytit, takže budete nadbytečná kila shazovat bez mučivého pocitu hladu. Bílkoviny by při redukční dietě měly tvořit 30 % celkového energetického příjmu.

Nízkotučné sýry jsou pro hubnoucího dobrou volbou a můžete je jíst každodenně, jak potvrzuje Iva Málková ze společnosti STOB: „Součást každého pokrmu by měla tvořit bílkovina, a tak sýr může posloužit jak k snídani na chleba, nebo např. strouhaný sýr na rizoto (s převahou zeleniny) nebo strouhaný sýr na zeleninový salát. Optimální je vybírat sýry s 20–30 % tuku v sušině a započítat si zkonzumované množství do svého energetického příjmu.“

Skvělou kombinací lehké a zdravé svačinky jsou ruličky tvořené plátky 30% Madelandu s kouskem vaší oblíbené zeleniny nebo kouskem ovoce. Madeland light od jihočeské Madety uspokojí všechny mlsné jazýčky. Má delikátní oříškově mandlovou chuť, takže si ho opravdu vychutnáte. I při výrazně sníženém obsahu tuku si zachovává svou charakteristickou pružnou a vláčnou konzistenci. Prodává se v  praktickém uzavíratelném balení, takže i když si vezmete jen jeden nebo dva plátky a obal znovu uzavřete, zbytek vám neztvrdne ani neokorá.

Madeland light 30% (Madeta)

k dostání ve dvou variantách:

Madeland light 30% plátky 100g

doporučená MO cena od: 24,90 Kč

Madeland light 30% bloček 200g

doporučená MO cena od: 48,90 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).