Hlavní navigace

Startuje specializovaný web zaměřený na správné psaní dětí

[Tisková zpráva] Webové stránky www.jakspravnepsat.cz jsou zaměřené na správné psaní a kreslení dětí. Návštěvníci webu naleznou na jednom místě obecné zásady důležité pro správné psaní, názorné ukázky správných a špatných postupů při psaní, videa s uvolňovacími cviky pro děti či poradnu spravovanou odborným garantem projektu.

Sdílet

S blížícím se začátkem školního roku rodiče ocení informace, jak vybírat vhodné psací a kreslicí potřeby, jaké jsou teoretické zásady důležité pro správné psaní nebo jak je možné pomocí uvolňovacích cviků a lekcí kreslení dětem přístup ke správnému psaní usnadnit.

Zájemci najdou na webových stránkách také slovníček s výkladem termínů souvisejících s touto tematikou a přehled odpovědí na nejčastěji kladené dotazy. V poradní rubrice bude na otázky spojené s tematikou správného psaní a kreslení odpovídat odborná garantka projektu, Mgr. Jana Johnová, která působí na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, kde vyučuje prvopočáteční čtení a psaní, má za sebou dlouholetou praxi na 1. stupni ZŠ a publikační činnost. „Doufám, že tento portál napomůže tomu, aby psaní bylo pro děti především radostí. Pro rodiče i děti budou určitě zajímavé například lekce vedoucí k uvolnění ruky, které je pro správné psaní nezbytné,“ přibližuje jednu z kapitol Mgr. Jana Johnová.

„Osobně asi nejvíc oceňuji fotografie s ukázkami variant správného a špatného držení psacích potřeb, nebo správného a špatného sezení. A zaujaly mě též praktické rady, jak dětem psaní zpříjemnit co nejvíc. To jsou věci, které řeší všichni rodiče,“ říká Lenka Röhrichová, maminka nastávajícího prvňáčka Martina.

Portál www.jakspravnep­sat.cz vznikl pod záštitou společnosti Centropen s cílem poskytnout rodičům a všem zájemcům o tematiku správného psaní důležité informace a tipy a nabídnout odpovědi na otázky, které se s mladými školáky pojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).