Hlavní navigace

Startuje reality show, která pomůže zdravě zhubnout

[Tisková zpráva] V rámci preventivní kampaně Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě odstartuje 1. září 2010 speciální projekt nazvaný Zdravá online reality show, který je zaměřený na zdravý, a hlavně trvalý úbytek váhy.

Sdílet

Během třech měsíců nabídne reality show třem vybraným lidem, kteří mají problémy s nadváhou či obezitou, pomoc se snižováním váhy. Účastníkům se budou věnovat odborníci na obezitu, dietologii, psychiku a pohyb. Ti jim připraví individuální plán snižování váhy na základě zdravotních dispozic, pomohou s motivací, sestaví ideální redukční jídelníček a navrhnou vhodné pohybové aktivity.

„Kromě konzultací a setkání s  odborníky čeká na účastníky reality show také hodně dřiny a práce na sobě. Odměnou jim budou nejen shozená kila, zlepšení zdravotního stavu, celkové posílení sebevědomí, naplnění jednoho ze snů, ale také závěrečná večeře s překvapením,“ doplňuje zástupce preventivního projektu Žij zdravě Ivana Fodorová.

Čtěte téma: Jste štíhlá, ale máte velké břicho? Dieta nepomůže!

Ženy se během posledních dvaceti let změnily. Postava ve tvaru „hrušky“ nahradilo „jablko“. Trápí to hlavně mladé dívky: co dělat s břichem, které neesteticky přetéká přes okraj pásku a ne a ne se ho zbavit? 

A proč je reality show online? Její účastníci budou průběžně na internetových stránkách www.zijzdrave.cz zveřejňovat dílčí úspěchy při cestě za vytouženou postavou, zlepšením zdraví, nebo vysněným číslem na displeji váhy. Výsledky budou zaznamenávat na blogu Žij zdravě, spolu s fotkami či videi. Tím mohou inspirovat i ostatní návštěvníky internetových stránek ŽijZdravě.cz ke změně životního stylu.

Uzávěrka přihlášek do Zdravé online reality show je 31. srpna 2010 a podmínkami pro přihlášení je být pojištěncem VZP a BMI vyšší než 25. Motivační dopisy s fotkou mohou zájemci zasílat na e-mailovou adresu info@zijzdrave­.cz.

Čtěte téma: Pivní břicha – jsou opravdu z piva?

Stačí se rozhlédnout kolem sebe – většině mužů nepřibývají jen roky, ale také centimetry kolem pasu. Panděro, pupek, cejcha, „pivní“ mozol … Kde je jejich příčina? 

O PROJEKTU ŽIJ ZDRAVĚ

Projekt Žij zdravě, financovaný z fondu prevence VZP ČR, je celostátní edukační kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.

Projekt Žij zdravě vznikl v roce 2007 za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).