Hlavní navigace

Společnost PRAGUE INTERNATIONAL MARATHON získala druhé zlato

[Tisková zpráva] Po vzrušující a rušné běžecké sezoně společnost Prague International Marathon, spol. s r.o. („PIM”) dnes oznámila, že získala vysoce prestižní ocenění IAAF Road Race Gold Label („zlatou známku”) pro svůj závod Volkswagen Maraton Praha 2011. Udělení ocenění IAAF Gold Label je nejvyšší poctou, kterou může silniční běžecký závod získat, a jen několik závodů po celém světě se může pyšnit tímto uznáním.

Sdílet

Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru PIM, u příležitosti převzetí symbolické zlaté známky od předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka uvedl: „Získání ocenění IAAF Road Race Gold Label pro již  druhý  z našich  závodů  nás naplňuje nesmírnou hrdostí a ctí. V zákulisí závodu se odehrává obrovské množství organizačních procesů, které  jsou běžcům a divákům skryty a které do  sebe musí bezchybně zapadnout. To samozřejmě znamená, že je neustále  co  zlepšovat. A ocenění je pro nás tou nejlepší motivací.“  

Čtěte téma: Kam na maraton?

Zvěstoval vítězství a zemřel. Od doby bitvy u Marathonu uběhlo už 2500 let a závod je dnes výzvou pro tisíce lidí. Přežijí, ale někdy je jim v cíli pořádně špatně.

Carlo Capalbo dále vyzdvihl důležitost ocenění pro všechny zainteresované:  „Zlatá známka  je oceněním celé Prahy,  jako místa s jedinečnou atmosférou, všech našich dobrovolníků, policie, záchranářů, partnerů,  institucí,  médií,  a  především všech Pražanů, kteří nás podporují. Všem z celého srdce  děkuji  a  jsem  nesmírně rád, že Česká republika se opět zlatě zapsala do sportovní mapy světa.”  

PIM je již držitelem ocenění IAAF Road Race Gold Label pro závod Hervis 1/2Maraton Praha a IAAF Road Race Silver Label pro METRO Běh pro muže 10 km (součást TESCO Grand Prix Praha). Druhé ocenění zlatou známkou potvrzuje, že Praha patří k předním sportovním městům na světě.    

Zlatá známka se uděluje závodům, které splňují řadu důležitých kritérií, jako jsou např.   organizační úroveň závodu, certifikované změření trati, úroveň bezpečnostních a zdravotnických standardů či mediální servis. Jedním z klíčových kritérií pro udělení zlaté známky je počet a kvalita elitních běžců, kteří se  závodů účastní, a zajištění televizních přenosů doma a v zahraničí. Pro udělení zlaté známky je rovněž důležitá skvělá atmosféra, která je nezbytnou součástí každého úspěšného závodu a je jedním z hlavních pilířů všech akcí PIM Běžeckého seriálu.   

Prague International Marathon, spol. s r.o. Záhořanského 3, 120 00 Praha 2, tel: +420 224 919 209, fax: +420 224 923 355 Email: info@pim.cz, www.pim.cz Registrace pro Hervis 1/2Maraton Praha a Volkswagen Maraton Praha jsou již otveřeny. Pro více informací navštivte: www.pim.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).