Hlavní navigace

Soutěž EDEN vstupuje do finále

[Tisková zpráva] Prestižní soutěž European Destination of Excellence (EDEN), jejímž cílem je zviditelnění méně známých turistických lokalit, vstupuje do finále. Odborná porota totiž zvolila pět kandidátů, kteří budou bojovat o vítězný titul.

Sdílet

Do finále postupují tyto lokality: Baťův kanál, Bystřicko, Křivoklátsko a Rakovnicko, Posázaví, Střední Čechy – Polabí. Pětici finalistů vybrali porotci* celkem z dvanácti oblastí, které se do soutěže přihlásily. Lokality zatím porota posuzovala na základě rozsáhlých materiálů, které zástupci každé destinace odevzdali. Nyní porotci pojedou navštívit všech pět finálových lokalit a ještě podrobněji se s nimi seznámí. Vítěz bude vyhlášen na slavnostním ceremoniálu 5. května (v rámci  setkání regionálních koordinátorů a zástupců krajů).

Téma letošního ročníku má název Voda – turistický cíl a turistická nabídka kandidátů tedy musí být založena na přírodních vodních zdrojích. Nehodnotí se ovšem pouze samotná atraktivnost nabídky pro turisty. „Členové poroty se soustředili hlavně na to, jak v destinaci respektují trvale udržitelný rozvoj cestovního ruchu. Nešlo přitom jen o samotnou ochranu životního prostředí, ale i o další aspekty, třeba na jaké úrovni je tu vzdělávání – jestli tu mají například naučné stezky, vzdělávací centra nebo speciální programy pro školy,“ říká hlavní manažerka projektu EDEN v České republice Hana Fojtáchová.

ProjektEuropean Destination of Excellence (Evropská destinace nejvyšší kvality) vypisuje Evropská komise a zapojeno je do něj více jak dvacet evropských zemí. Agentura CzechTourism je odborným garantem tohoto projektu v České republice.

Odborná porota je složená ze zástupců agentury CzechTourism, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva zemědělství, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a Asociace turistických regionů ČR.

Pro více informací:
Eva Tajanovská
mediální odd. CzechTourism
Tel.: +420 221 580 420
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).