Hlavní navigace

Školní potřeby se letos prodávají o pětinu více. Novinkou jsou batohy na kolečkách

[Tisková zpráva] Pro nákupy školní výbavy rodiče využívají internet více než vloni. O pětinu více než vloni se školní potřeby prodávají prostřednictvím Aukro.cz. Aktuálně je v této největší nákupní galerii vystaveno více než 400 aktovek, brašen a školních batohů a bezmála 900 nabídek všech školních potřeb.

Sdílet

V průměru je na Aukru měsíčně vystaveno asi 2000 aktovek, brašen a školních batohů. V porovnání s loňským rokem aktovky a školní batohy nepodražily, prodávají se za stejné ceny. Průměrná cena nových aktovek se pohybuje kolem 300 korun. Módní novinkou jsou letos batohy na kolečkách. Jsou určeny pro školáky, kteří nechtějí nosit své věci na zádech. Batoh má kromě koleček samozřejmě také polstrované nastavitelné popruhy a lze ho tedy nosit i na zádech. Trendem jsou opět aktovky s motivy a postavičkami z animovaných filmů nebo značkové školní batohy. Jejich ceny se pak pohybují od 600 do 1300 korun.

Největší zájem ale kupující mají o nejrůznější školní potřeby: sešity, penály, psací potřeby, kreslicí sady (pastelky, voskovky atp.), obaly na sešity, ale v nabídce nechybí ani boxy na svačinu, sáčky na přezůvky nebo dětské peněženky.

„Nákupy školní výbavy začínají na Aukru sílit na počátku srpna, tradičně vrcholí koncem prázdnin a na počátku září. O potřeby pro školáky je ale trvalý zájem po celý školní rok. Nejen sešity a drobnější potřeby, ale i aktovky se prodávají celoročně,“ říká Lenka Hanušová, tisková mluvčí Aukro.cz.

Kromě výbavy do školy rodiče nakupují pro školáky také oblečení a obuv. Toto zboží patří na Aukru dlouhodobě k nejprodávanějším artiklům, přičemž zhruba o 30 % více se prodává dívčí než chlapecké oblečení.


O společnosti Aukro

Společnost Aukro provozuje největší online nákupní galerii na českém internetu. Aukro.cz zahájilo svou činnost v roce 2003 a své služby orientuje jak na nejširší veřejnost, tak i na profesionální obchodníky a firmy. Komunitu Aukro.cz tvoří v současnosti 1,8 milionu registrovaných uživatelů. K prioritám vývoje služeb Aukro.cz patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. Od svých počátků je Aukro.cz součástí polské skupiny Allegro, která provozuje stejnojmennou online obchodní platformu – Allegro.pl. O úspěchu skupiny v oblasti e-commerce svědčí spuštění a provoz sesterských aukčních servisů v celkem 11 zemích střední a Východní Evropy (Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Bělorusku, Kazachstánu a na Ukrajině). Více informací na www.aukro.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).