Hlavní navigace

Sanofi Pasteur přijímá objednávku od vlády Spojených státu na výrobu vakcíny proti nové chřipce A(H1N1)

[Tisková zpráva] První objednávka USA vakcíny v hodnotě 190 milionů dolarů - Swiftwater, Pensylvánie a Lyon, Francie – 25. května 2009 - Sanofi Pasteur, divize pro vakcíny. Skupiny sanofi-aventis (EURONEXT: SAN a NYSE: SNY), dnes oznámila, že obdržela první z očekávané série objednávek od amerického Ministerstva zdravotnictví a služeb veřejnosti (Department of Health and Human Services, HHS) na zahájení výroby vakcíny, která pomůže chránit proti viru nové chřipky A(H1N1).

Sdílet

Objednávka od HHS byla vystavena na základě existující smlouvy mezi Sanofi Pasteur a americkouvládou o zásobách proti pandemii, která umožňuje HHS nakoupit vakcíny proti virům, které mají pandemický potenciál. Kromě této první objednávky od HHS společnost jedná s dalšími vládami, aby uspokojila jejich potřeby vakcíny A(H1N1).

Objednávka HHS zahrnuje výrobu vakcíny a další související činnosti. Požadavky týkající se dávek nové vakcíny budou teprve stanoveny a budou založeny na klinických pokusech, které by mohly začít užv srpnu. Konečný přípravek, plnění a distribuce vakcíny také prozatím nebyly stanoveny. Objednávka je vhodnotě 190 milionů amerických dolarů.

„Tato první objednávka vakcíny A(H1N1), kterou jsme dnes obdrželi v rámci naší existující smlouvy, jesoučástí výrazné snahy, kterou Sanofi Pasteur vynakládá, aby podpořila celosvětové úsilí připravit se namožnost pandemie chřipky,“ řekl Wayne Pisano, Prezident a Výkonný ředitel Sanofi Pasteur. „Výrobanové vakcíny není jednoduchý úkol a existuje množství nezbytných a složitých kroků, které musímeučinit, než bude vakcína dostupná pro veřejnost, nicméně zkušenosti jsou na naší straně. V minulostijsme vyvinuli a patentovali první před-pandemickou vakcínu proti H5N1 a nyní se těšíme, že budemeopět moci demonstrovat naše zkušenosti a odborné znalosti týkající se vývoje vakcín tím, že sepřipravíme na tuto novou hrozbu ze strany A(H1N1).”

Sanofi Pasteur očekává přijetí virového inokula z amerického Centra pro regulaci a prevenci onemocnění(CRPO), které bude použito na výrobu vakcíny. Jakmile Sanofi Pasteur inokulum obdrží, zahájí vývoj,který připraví pracovní inokulum na výrobu vakcíny. Sanofi Pasteur je připravena zahájit výrobukomerčního rozsahu v červnu poté, co bude pracovní inokulum certifikováno americkým Úřadem prokontrolu potravin a léků (Food and Drug Administration, FDA). Společnost v současné době odhaduje, žebude mít první koncentrovanou vakcínu za několik měsíců. Společnost bude nicméně moci určit lépečasový horizont, jakmile obdrží virové inokulum a až bude probíhat jeho vývoj.

Sanofi Pasteur provozuje závod na výrobu chřipkových vakcín ve Spojených státech – Swiftwater,Pen­sylvánie – a ve Francii – Val de Reuil. Výroba nové vakcíny A(H1N1) pro HHS bude zahájenav nedávno koncesovaném závodě na výrobu chřipkových vakcín ve Swiftwateru v Pensylvánii. Jakmilebude ve druhém závodě ve Swiftwateru probíhající výroba ukončena, výroba A(H1N1) může probíhat v obou swiftwaterských závodech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).