Hlavní navigace

Revoluční bezplenková metoda – novinka na FOR BABIES

[Tisková zpráva] Veletrh FOR BABIES: rostoucí stoly, židle i oblečení z eko bavlny a bambusu – od 30. září do 3. října v PVA Letňany

Sdílet

V Pražském veletržním areálu Letňany najdou návštěvníci novinky a trendy z oblasti potřeb pro děti od ekologických nosítek a oblečení pro děti po autosedačky a designové vybavení dětských pokojů. Představí se zde také bezplenková metoda, která může znamenat revoluci v péči o dítě. Více než 80 vystavovatelů je zárukou kvalitního veletrhu, kde lze získat i výhodné veletržní slevy a poskytováno zde bude i mnoho poradenských služeb. Pro maminky nejmladších návštěvníků je připraveno zázemí pro kojení i přebalovací pulty. Podrobné informace o vystavovatelích i doprovodný program najdete na www.for-babies.cz.

„Zapomeňte na pleny, radí tzv. Bezplenková metoda

Na letošním veletrhu se návštěvníci seznámí s novinkou v oblasti péče o novorozence, tzv. bezplenkovou metodou. Ta je založena na přirozených gestech miminek, která už od narození dávají najevo, že „musí“. Maminka pak kojence podrží v klubíčku nad vhodnou nádobou, aby si ulevilo. Nejde jenom o to, ušetřit co nejvíc plen, ale o zesílení komunikace s dítětem, o reagování na další z jeho potřeb. Miminka brzy dávají najevo, že raději vylučují mimo plenu! „BKM nám radí, když se miminku chce, svlékni jej a nechej vyčurat do toalety, nočníku nebo na travičku. V žádném případě se nejedná o posazování novorozeňat na klasický nočník ani o drezuru s použitím nátlaku, násilí, trestů. Naopak, dítě je ten aktivní. Rodič jen vyhoví jeho potřebě,“ říká Petra Janoušková ze společnosti PEJA. 

Doprovodný program naučí děti pravidla bezpečné jízdy i nakládání s odpady

Ve spolupráci s Městskou policií bude připraveno dopravní hřiště, kde se děti v rámci preventivně bezpečnostního programu naučí pravidla bezpečné jízdy na silnici. Dále zde představí agentura Dobrý den program pro děti EKO-ZOO, který je hravou formou učí správně nakládat s odpady.

Zábava pro celou rodinu

Souběžně se uskuteční i veletrh hraček a her FOR TOYS, kde najdou milovníci her tradiční české stavebnice i nejnovější počítačové hry. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, kdy mohou návštěvníci shlédnout i pokus o nový český rekord v rozhýbání největšího cihlového domina ve spolupráci se sdružením Portus (Akce Cihla).

Praktické informace pro návštěvníky

Pro návštěvníky je připraveno parkoviště pro 3000 automobilů v těsné blízkosti výstavních hal. Snadná je dostupnost areálu. Konečná stanice metra Letňany je cca 400 m od výstaviště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).