Hlavní navigace

Rádi běháte? Přihlašte se na půlmaraton

[Tisková zpráva] (PIM) Společnost Prague International Marathon („PIM”) oficiálně zahájila PIM Běžecký seriál 2011 a představila některé z nejzajímavějších událostí pro tento rok.

Sdílet

Stále více populární Hervis 1/2 Maraton Praha se uskuteční v sobotu 2. dubna, Volkswagen Maraton Praha proběhne 8. května a Prague Night Grand Prix se bude konat 10. září.

Tyto tři hlavní závody bude doprovázet Juniorský maraton, jehož semifinálová kola proběhnou během dubna a závěrečný finálový závod proběhne v rámci Volkswagen Maratonu Praha.

Na start se postaví hvězdy minulých ročníků

Hervis 1/2Maraton Praha přivítá dva vítěze z minulých ročníků. Svoji účast již potvrdili keňská závodnice Rose Kosgei (1:09:03), vítězka let 2009 a 2010, a Keňan Nicholas Kipruto Koech (1:00:07), který zvítězil v roce 2009. PIM už také obdržel potvrzení od etiopského běžce Yemane Tsegay Adhaneho (2:06:30), který se opět postaví na start letošního ročníku Volkswagen Maratonu Praha a pokusí se o překonání rekordu závodu.

Jiří Nečásek, marketingový ředitel PIM, u příležitosti zahájení PIM Běžeckého seriálu 2011 uvedl: „Děláme vše proto, abychom naše závody co nejvíce přiblížili široké veřejnosti a propagovali běh jako nejlepší cestu k získání dobré fyzické kondice a udržování zdravého životního stylu. Chceme povzbudit všechny, kteří se ještě nerozhodli začít pravidelne běhat, aby využili možnosti startu v některém z nesoutěžních závodů nebo ve štafetě jako dodání potřebné odvahy, aby se běžeckému sportu začali věnovat naplno a dosáhli tak vyšších cílů.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).