Hlavní navigace

Probiotické kapky i v těhotenství

[Tisková zpráva] (Ferring Pharmaceuticals) Těhotenství je sice krásné životní období, na druhou stranu klade na ženský organismus daleko větší nároky. Vlivem hormonálních změn trpí celá řada nastávajících maminek. Jak tedy vyzrát na některé obtíže, aby bylo čekání na miminko bezproblémové?

Sdílet

Užívání probiotik je velice prospěšné i v těhotenství. Avšak tomuto faktu se stále nepřikládá dostatečná pozornost. Přitom je příznivý účinek těchto látek hned dvojí: probiotika pomáhají matce při běžných obtížích v těhotenství (např. střevní komplikace, narušení vaginální mikroflóry, záněty močových cest atd.), a zároveň se význačně podílejí na budování dobrého imunitního systému dítěte.

S postupem těhotenství se zhoršuje pohyblivost tlustého střeva spolu s narůstajícím tlakem plodu na střeva. Užívání probiotik v těhotenství tak může být prospěšné a lékaři je doporučované. Pro budoucí maminku je důležité osídlení trávicího traktu prospěšnými bakteriemi, aby mohla prospěšnou mikroflóru přenést na dítě a předejít tak možným budoucím zdravotním komplikacím (např. alergie, ekzémy).

Probiotika musíme neustále doplňovat. V trávicím traktu se dlouho neudrží, což je jejich nevýhoda. Pro dětský organismus jsou doporučovány Probiotické kapky Biogaia – neboť právě forma kapek je ideální pro jednoduché podávání kojencům i starším dětem. Kapky samy nemění chuť mateřského mléka ani chuť potravin a neobsahují žádné konzervanty.

CO NA TO LÉKAŘ

MUDr. Ludmila Jeřábková,  dětský gastroenterolog

Jak zajistit probiotika dětem i dospělým? „V případě, že člověk konzumuje dostatek rozpustné i nerozpustné vlákniny v ovoci, zelenině a potravinách z celozrnné mouky, jeho mikroflóra ve střevě bude mít správné složení a probiotické bakterie nebude třeba dodávat. Alternativou mohou být kvalitní jogurty (ideálně plnotučný a bez konzervantů a barviv) či jiné zakysané mléčné výrobky – jogurtové mléko, mléko acidofilní či kefír, probiotické bakterie jsou přidávány i do některých džusů. Navíc lze probiotika dodat ve formě léků či potravinových doplňků. Pro ty nejmenší jsou doporučovány Probiotické kapky 10 ml Biogaia, neboť právě forma kapek je ideální pro jednoduché podávání kojencům i starším dětem.“

Ověřené Probiotické kapky BioGaia udělají radost i co se ceny týče. Nově je k dostání balení s dvojnásobným obsahem 10 ml za doporučenou cenu 620 Kč. 

Více informací – popis produktu, názory odborníka, zkušenosti maminek a diskuze o výrobku – naleznete na webových stránkách www.probiotic­kekapky.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).