Hlavní navigace

Připojte se k Hodině Země, zhasněte světla na 60 minut

[Tisková zpráva] (Veronica) Ekologický institut Veronica pořádá akci Hodina Země, jako výraz úcty k Zemi a ekologii. Jde o to zhasnout světla a na jednu hodinu přestat používat elektrickou energii.

Sdílet

Veronica vyzývá česká města a obce, firmy i veřejnost, aby se připojily k Hodině Země – největší celosvětové akci na ochranu klimatu. Proběhne 26. března od 20.30 hodin.

Zhasne i Eiffelovka

Jedná se o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budov a štítů firem či jednotlivých domácností. V rámci Hodiny Země svá světla pravidelně zhasínají světově známé dominanty, včetně mostu Golden Gate Bridge v San Franciscu, římského Kolosea, londýnského Piccadilly Circus nebo Eiffelovy věže v Paříži.

První ročník Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhasnulo na hodinu svá světla. Každým rokem se počet zapojených měst, firem i jednotlivců zvyšoval a loňská Hodina Země se stala prozatím největší akcí občanské společnosti v historii. Připojilo se k ní více než 6000 měst a mnoho milionů lidí po celém světě.

V Česku se zapojily třeba Prachatice či Ústí nad Labem

V České republice se v loňském roce Hodiny Země zúčastnilo přes třicet měst a obcí, mezi jinými Brno, Jičín, Prachatice nebo Ústí nad Labem.Zapojilo stejné množství firem a u sebe doma zhasnuly desetitisíce jednotlivců. Slogan letošního roku Hodinou to jen začíná vyzdvihuje, že zhasnutí je prvním krokem směrem k systematické ochraně klimatu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).