Hlavní navigace

Pozor, jedu! aneb Odrážedla pro malé slečny, závodníky i batolata

[Tisková zpráva] Každý rodič chce své děti potěšit pěknou hračkou. Radost v rozzářených dětských očích je k nezaplacení. Jsou ovšem hračky, které nejen rozdávají radost, ale přitom také mají hlubší smysl. Učí děti radosti z pohybu. Mezi takové hračky patří i dětská odrážedla. Díky nim děti začnou snáze objevovat svět kolem sebe, posílí své motorické a pohybové schopnosti a užijí si spoustu legrace.

Sdílet

Nové modely s novým designem

Tříkolka už vašeho malého potomka nebaví, ale na kolo si ještě netroufne. Odrážedlo tak může být ideální volbou. Na trhu jich je celá řada, pořídíte je v cenových relacích od 1 200 až do 5 000 Kč. Můžete si tak vybrat přesně podle vašich rodičovských požadavků, ale také podle vkusu vašich dětí. V pestré nabídce odrážedel značky KETTLER najdete různá barevná provedení: od modré přes oranžovou a veselou červeno-žlutou, nebo růžové odrážedlo pro malé princezny ozdobené zlatou korunkou (Sprint Air Princess, 1 990 Kč), stylové odrážedlo Layana pro moderní slečny (Run Air Layana, 2 490 Kč) a nebo odrážedlo pro malé závodníky ve stylu Formule 1 (Sprint Air Racing, 1 990 Kč). Více ze sortimentu najdete v přehledu na konci TZ.

Jak vybrat to nejlepší odrážedlo?

Odrážedla se stejně jako jízdní kola liší ve výbavě. „Při výběru odrážedla se zaměřte na to, zda má plastová nebo nafukovací kolečka. Odrážedla s těmi plastovými jsou hlučnější a jízda na nich je méně komfortní,“ říká Martin Homolka z firmy KETTLER. Některá odrážedla bývají vybavena stojánkem, zvonkem, blatníky nebo ruční brzdou. Ta by měla být z bezpečnostních důvodů vždy na zadní kolo. „Ruční brzda je praktická především proto, že se děti naučí tímto způsobem brzdit a připravují se tak na jízdu na kole,“ objasňuje Martin Homolka. „Nejmenší děti sice při jízdě nedosahují takové rychlosti, na odrážedle pouze běhají a brzdí většinou nožičkami. Postupně se však naučí na odrážedle jezdit se zvednutýma nohama, a to už se jim ruční brzda hodí.“ Odrážedla mají také různé tvary rámů a sedel, řada modelů má možnost sedla výškově nastavit.

Firma KETTLER obzvláště dbá na bezpečnost dětí, proto jsou odrážedla navržena tak, aby žádná z jejich částí nemohla malé jezdce zranit. Ať už jde o absenci nebo dokonalé zakrytí ostrých částí nebo zamezení nebezpečí skřípnutí. Výrobky prodávané pod značkou KETTLER jsou testovány podle přísných bezpečnostních norem TÜV a ohodnoceny prestižním certifikátem jakosti GS. To v praxi znamená např. fakt, že plastové části neobsahují žádné zdraví škodlivé látky (ftaláty, polycyklické aromatické uhlovodíky).

Zárukou je nezávislý test

Z nezávislého spotřebitelského testu německého magazínu Test vyšlo jako vítěz dětské odrážecí kolo Speedy 10, které KETTLER nabízí za 1 190 Kč. Patří k odrážedlům s nejlepším poměrem cena:kvalita. Je vyrobené z ocelového rámu s odolnou povrchovou úpravou a plastových dílů (bezpečnostní držadla řídítek, polstrované sedlo s možností nastavení výšky, bezúdržbová umělohmotná kolečka). Je velmi lehké (hmotnost 4,5 kg), což zaručuje snadnou manipulaci i dětem od 2 let.

Layana – vozítka pro ženy tří generací

Díky bílo-růžovému barevnému provedení odrážedla Layana se do něj vaše holčička ihned zamiluje. A ani když vyroste, nemusí se ho vzdát. Odráželo Run Air Layana (2 490 Kč) je totiž jenom začátek. Až bude z holčičky malá slečna, může jezdit za kamarádkami na dívčím kole Layana Girl. A ještě než se dočká dospělosti, sveze se na dámském jízdním kole Layana. Produktová řada tohoto jména nabízí hned 5 typů kol. S Layanou tak může děvčátko, dívka i dáma strávit mnoho let.

Smoovy – odrážedlo pro nejmenší

Odrážedla jsou obvykle určena dětem od 2 let věku, ale je tu jedno, které si vaše dítě může osedlat už po prvních narozeninách. V sortimentu dětských odrážedel KETTLER ho hledejte pod názvem Smoovy (1 190 Kč). Jde o dětské vozítko, které malému jezdci nabízí vysokou míru stability díky čtveřici nehlučných koleček. Ergonomické sedlo je navrženo ve spolupráci s dětskými fyzioterapeuty a k bezpečnosti vašeho malého dobrodruha přispívá i omezení úhlu otáčení řídítek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).