Hlavní navigace

Nemusíte hned k lékaři, často poradí lékárník: online a zadarmo

[Tisková zpráva] (DocSimon.cz ) S každým problémem nemusíte hned běžet k lékaři, ztrácet čas v čekárnách a ještě riskovat, že třeba chytnete chřipku.

Sdílet

„Nezbytnou dílčí úlohou každé lékárny a magistra farmacie je plnit i funkci odborného poradce v oblasti léčiv,“ potvrzuje doktor Jan Bureš, šéf internetové lékárny DocSimon.cz. Zdarma a 24 hodin denně můžete online pokládat dotazy týkající se léků či různých zdravotních obtíží.

Poradna funguje na adrese Docsimon.cz. „První dotaz jsme přijali 19. prosince 2005. Od té doby jsme zodpověděli 11 600 dotazů,“ říká doktor Bureš. V prvním roce provozu online poradny přicházelo zhruba padesát dotazů měsíčně, nyní řeší poradna přes 250 problémů za měsíc.

VŠE, CO JSTE O CHŘIPCE CHTĚLI VĚDĚT: Seriál Chřipka – zas a znova

„Nejvíce dotazů se týká lékové interakce, správného užívání léků, případně nežádoucích účinků,“ upřesňuje šéflékárník. Tématy dalších dotazů je problematika kosmetických přípravků (8 %), podávání léků v těhotenství (6 %) či podávání léků u dětí (5 %). Pět procent dotazů se týká hemoroidů a problémů s konečníkem,“ dodává doktor Bureš.

Lékárna odpovídá na dotazy co nejrychleji. „Zpravidla je to během pracovního dne,“ potvrzuje šéf lékárny. Poradna je diskrétní, odpověď na konkrétní dotaz dostane mailem jen pacient, který jej položil. Na stránkách poradny lze ale najít i obecné odpovědi na často kladené dotazy, například problematiku křečových žil nebo parazitárních onemocnění.

Někdy si lidé u lékárníka ověřují informace, které už třeba dostali jinde. „Mnohdy řešíme i dotazy, které zdánlivě souvisejí s léky, ale v podstatě je to dotaz do oblasti chirurgie, fyzioterapie, rehabilitace. V takovém případě posloužíme jako potvrzení, že farmakologická léčba opravdu není nebo nepomůže,“ uzavírá doktor Jan Bureš.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).