Hlavní navigace

PIM se ohlíží za zajímavostmi mimořádného sportovního víkendu

[Tisková zpráva] Od konání závodu Volkswagen Maraton Praha uplynulo něco málo přes týden a společnost Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM“) se ohlíží za hlavními událostmi víkendu, v rámci kterého jsme se stali svědky překonání traťových rekordů, účasti řady osobností ze sportovního i společenského života a spatřili jednu z největších sportovních událostí, které Praha kdy zažila.

Sdílet

„Skutečnost, že jsme přilákali rekordní počet účastníků a že jsme dokázali získat  tak kvalitní startovní pole elitních běžců, kteří svým výkonem nezůstali daleko od světových maratonských rekordů, svědčí o tom, jak vysoko se nyní řadí v běžeckém světě Volkswagen Maraton Praha. Mezi přední maratonská města patří Praha především díky vítězi mužské kategorie, který dokázal  zaběhnout  v letošním  roce šestý nejrychlejší čas na maratonské trati,“ uvedl Jiří Nečásek, marketingový ředitel PIM, který dále dodal: „Volkswagen Maraton Praha  je  mnohem  víc  než  maratonský  závod. Kromě vynikajících sportovních výkonů se často stáváme svědky  zajímavých  lidských příběhů.“

Obzvlášť pro letošní ročník se tato slova potvrdila. Mezi nezapomenutelné okamžiky patřil finiš Ralfa Kluga, který dokázal překonat celou maratonskou trať během pozpátku ve stanoveném časovém limitu 7 hodin, čímž se zapsal do České knihy rekordů. Obdiv si také zasloužil Tristan Miller, který ve svých 32 letech plánuje uběhnout 52 maratonů v časovém období 52 týdnů v letošním roce (Praha byla místem jeho 20. závodu).

Neméně poutavý byl příběh Chong Hiu Yeunga, běžce z Hongkongu, který po překročení cíle pokleknul a požádal svojí přítelkyni o ruku. Později k tomu uvedl: „Vše, co se odehrálo, bylo jako v pohádce! Ten okamžik si zachováme v paměti do konce našich životů. Jsem šťastný, že jsme se zasnoubili na Staroměstkém náměstí, protože je to jedno z nejromantič­tějších míst na světě!“ 

Letošnímu ročníku obdobné příběhy „slušely“, protože se konal v mimořádném roce 2500. výročí bitvy u Marathonu a legendárního běhu vojáka Feidipida do Atén. V Praze jsme při této příležitosti hostili maratonský oheň z Atén. Oheň plál od středy před závodem ve speciální skleněné soše „Maratonského lva“ až do závěrečného ceremoniálu v neděli odpoledne.  

Inspirativní seriálLenoch maratoncem“

"Nyní bude Maratonský lev vystaven v rámci výstavy „Maraton 2500“ v nové budově Národního muzea. Výstava bude probíhat od středy 19. května až do 30. září 2010. 

Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru PIM a  člen představenstva AIMS (Asociace mezinárodních maratonů a dálkových běhů), u příležitosti letošního ročníku uvedl: „Kdyby mi někdo v době příprav prvního Pražského mezinárodního maratonu před pouhými 16 lety řekl, že v tak krátkém čase budeme  svědky  události  takového rozměru a významu, jakou je letošní Volkswagen Maraton Praha, řekl bych mu, že se asi zbláznil. Teď tu stojíme a já se musím štípnout, abych se ujistil, že to vše není jen báječný sen.“ 

Úspěšný Volkswagen Maratonský víkend dokázal,  že se sny mohou občas stát
skutečností. V letošním ročníku Volkswagen Rodinného Minimaratonu s podtitulem „Run for transplant“ bylo možné spatřit Vojtěcha Koudelku, bývalého atleta juniorské kategorie, který po úspěšné transplantaci ledviny běžel, aby získal peníze pro Nadaci Karla Pavlíka, která se věnuje problematice transplantací.

Nebaví vás běhat po souši? Běhejte ve vodě! Dnes je všechno aqua.

Úspěšné byly také ženy v rámci projektu PIM Women’s Challenge, které, ačkoliv nikdy předtím pravidelně neběhaly, se mohly pochválit dobrými sportovními výkony. Letošní ročník také zaznamenal rekordní počet lidí, kteří závodili s cílem
získat peníze pro své oblíbené charitativní projekty. K dnešnímu dni se vybralo 500 000 Kč a počítá se, že částka stále ještě není konečná.   

Organizační tým PIM si nasadil pro další ročníky velmi vysokou laťku, kterou bude velmi náročné překonat. Nicméně, s veškerou pozorností, jenž nyní závod Volkswagen Maraton Praha získal, může tato událost nadále růst a upevňovat  svoji pozici mezi největšími světovými maratony.

Pro více informací navštivte: www.pim.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).