Hlavní navigace

Oslavte letošní Silvestr na Times Square v New Yorku

[Tisková zpráva] (British Airways) Největší oslava Nového roku na světě, novoroční výprodeje i bruslení přímo pod newyorskými mrakodrapy – to vše s British Airways na dosah.

Sdílet

Oslavte Nový rok netradičně a ve velkém. Největší silvestrovská párty se opět uskuteční v centru světového dění – na slavném Times Square v New Yorku. Staňte se s několika dalšími tisíci návštěvníky její součástí. Dávné sny se mohou stát velmi snadno skutečností. Stačí si koupit letenku. Společnost British Airways létá do New Yorku několikrát denně na obě hlavní mezinárodní letiště – na JFK i Newark.

New York se již dlouhou dobu řadí mezi nejvyhledávanější světové destinace. A není divu! V tomto fantastickém městě, které vskutku nikdy nespí, si na své přijde úplně každý. Jezdí se sem za kulturou, uměním, sportem, ale také za nákupy nebo jen za jedinečnou atmosférou toho neobyčejného místa. Že jste v New Yorku ještě nebyli? Nejvyšší čas to napravit. Nejbližší příležitostí může být právě letošní silvestrovská noc.

Každoročně se na hlavním newyorském náměstí shromáždí desetitisíce lidí z celého světa. Příchod Nového roku se zde oslavuje od roku 1904. I letos začnou na Times Square poslední den v roce zhruba od 18:00 velkolepé oslavy, které budou doprovázeny vystoupeními světových hudebních hvězd a úryvky z broadwayských muzikálů. Vloni zde mezi jinými vystoupila zcela zdarma například Jennifer Lopez. Vyvrcholením večera je pochopitelně společné odpočítávání posledních minut starého roku a ohňostroj na uvítání roku nového. Veselit se a tančit však všichni zůstávají v ulicích až do rána.

Stejně vzrušující jako silvestrovská noc může být i následující den. Ve Spojených státech totiž začíná povánoční výprodej. Ceny zboží, zejména oděvů a módních doplňků tak padají na minimum. Jste-li v New Yorku, nakoupíte nejlépe v outletu Woodbury Common Premium Outlet, který leží severně od města, asi hodinu jízdy autem. Každou hodinu sem z Manhattanu směřují také autobusy, které vyjíždí ze zdejšího hlavního autobusového nádraží – Port Authority Bus Terminal. Zpáteční jízdenka Vás sice přijde na 60 dolarů, dostanete však k ní také knížku s mnoha slevovými kupony. Koupě jízdenky se tak opravdu vyplatí. Jestli se chcete do Woodbury vydat na nákupy o víkendu, doporučujeme autobusové jízdenky rezervovat dopředu.

Pokud dáváte přednost sportu a pobytu na čerstvém vzduchu, vřele doporučujeme vyrazit na brusle. V New Yorku je několik úchvatných míst, která k tomu přímo vybízejí. Například slavné kluziště pod Rockefellerovým centrem přímo v srdci Manhattanu nebo ještě slavnější ledová plocha v nádherném prostředí Central Parku s výhledem na newyorské mrakodrapy.

Do New Yorku se dostanete se společností British Airways, která na mezinárodní letiště J. F. Kennedy létá sedmkrát denně, na letiště Newark třikrát denně. Dvakrát denně vypravuje do New Yorku také business lety z londýnského letiště City. Dalších pět letů denně vypravují British Airways z Londýna ve spolupráci s American Airlines. Bez problémů si tedy vyberete let a čas, který vám nejvíce vyhovuje. Letenky, ale také hotel či zapůjčení auta si můžete zarezervovat v pohodlí domova na www.ba.com

Navíc, pokud přece jen na něco během svých novoročních nákupů v New Yorku zapomenete, s British Airways není nic ztraceno. Na Terminálu T5 na londýnském letišti Heathrow, který pro své lety využívají exkluzívně právě BA, seženete spoustu úžasných kousků za zajímavé ceny pro sebe i přátele.

O British Airways

Letecká společnost British Airways (BA)je jednou z největších mezinárodních aerolinek, která každý rok přepraví přibližně 36 miliónů cestujících. Domovem společnosti je největší evropské letiště – Londýn Heathrow – odkud BA operuje své lety do řady evropských a světových destinací. Létá se však také s letiště Gatwick a London City.  Ve své flotile má British Airways 240 letadel.

British Airways je jedním ze zakládajících partnerů aliance oneworld, která vznikla v únoru 1999. Síť linek British Airways pokrývá přibližně 150 destinací v 75 zemích, celá síť aliance oneworld potom pokrývá 645 destinací ve139 zemích světa. Pro lety British Airways je na letišti Heathrow nově vyhrazen Terminál 5, který byl slavnostně otevřen britskou královnou v roce 2008. Nový terminál umožňuje rychlé a pohodlné cestování do celého světa.

Na trase Praha – Londýn Heathrow Terminál 5 bude podle letního letového řádu společnost British Airways provozovat čtyři lety denně, a to v 8:00, 12:15, 14:55 a 18:45. Trasa Londýn – Praha je pasažérům dostupná v 7:55, 11:05, 14:55 a 18:35. Nově mohou cestující využít leteckého spojení do Las Vegas, kam létá společnost British Airways denně, či do mexického Cancunu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).