Hlavní navigace

Odcházející lékaře podporuje necelá pětina lidí v Česku

[Tisková zpráva] (STEM/MARK) Do avizovaného hromadného odchodu nemocničních lékařů zbývá již jen něco málo přes měsíc. Podporují lidé lékaře v jejich snaze nebo jim jejich rozhodnutí vytýkají?

Sdílet

Podporu nacházejí nemocniční lékaři u 17 procent dospělé populace, častěji je to mezi muži, osobami ve věku 18 až 29 let a obyvateli největších měst (nad 100 tisíc obyvatel).

Třetina lidí neví, co si o celé akci myslet

Naopak nesouhlasně se k protestu lékařů staví 56 občanů, zejména lidé žijící ve středně velkých městech. Poměrně velká část dospělé populace až 28 procent, nemá na danou problematiku vyhraněný názor. V tom případě se častěji jedná o osoby se základním vzděláním a obyvatele menších obcí.

čtěte také: Děkujeme, odcházíme

Lidé, kteří lékaře podporují, tvrdí, že práce nemocničních lékařů není dostatečně finančně ohodnocena (68 procent, uváděno častěji osobami od 60 let věku). Či že je velmi náročná a zodpovědná, vyžadující celoživotní vzdělávání (7 procent).

Dvanáct procent respondentů lékařskou akci podporuje ve smyslu, že každý má právo na své rozhodnutí a volbu a je to jen věcí lékařů, pokud se rozhodnou z nemocnic odejít.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).