Hlavní navigace

Nový domácí kávovar Cafissimo od firmy Tchibo

[Tisková zpráva] Příprava a pití kávy je obřad. Ať už si vychutnáváte šálek voňavé kávy doma či v příjemném prostředí oblíbené kavárny, s přáteli, rodinou nebo jen tak sami, je to čas radosti uprostřed dne.

Sdílet

Tchibo přichází s inovativním systémem Cafissimo, s nímž snadno a rychle vykouzlíte v pohodlí domova lahodné kávové speciality jako cappuccino nebo latté macchiato s nadýchanou mléčnou pěnou. Vyberte si některou z pěti druhů kapslí, vzduchotěsně uzavírajících porci čerstvě pražené kávy, vložte kapsli do přístroje a zvolte intenzitu nápoje podle okamžité chuti. Svoji voňavou kávovou kreaci můžete završit kopcem našlehané mléčné pěny, kterou připravíte z čerstvého mléka pomocí parní trysky.

Kávové speciality u vás doma

Pozvěte přátele, a vychutnejte si díky svému novému domácímu kávovaru intenzivní kávový požitek přesně tak, jak jej máte rádi. Na výběr je pět rozmanitých chutí čerstvě mleté kávy, ukrytých v jednorázových kapslích: Caffe Crema a Caffe Crema Mild ze 100% kávy typu Arabica pro přípravu aromatické kávy se sametovou pěnou, intenzivní a plné Espresso Kräftige Röstung, bezkofeinové Espresso Decaffeinato a velmi jemná a chuťově bohatá káva Brazil Mild. Kapsle jsou vzduchotěsně uzavřené porce kávy, které dokonale chrání podmanivé aroma i bohatou chuť čerstvě pražené kávy a jsou již připraveny k okamžitému použití v přístroji Cafissimo pro přípravu jednoho šálku lahodného nápoje. Barva kapslí odpovídá barvám tlačítek kávovaru, a tak okamžitě víte, které tlačítko máte stisknout pro přípravu dokonalé kávy.

Zvolte si také intenzitu kávového prožitku: stiskněte tlačítko pro překapávanou kávu, caffé crema nebo espreso a přístroj sám nastaví optimální tlak, pod nímž voda projde kávovou kapslí.

Svůj šálek kávy můžete korunovat pěnou z čerstvého mléka. Stačí ponořit parní trysku do nádoby s malým množstvím čerstvého mléka a nádobou chvíli kroužit. Výsledkem bude hedvábně jemná, nadýchaná pěna jako v dobré kavárně.

Cena přístroje je 2.490 Kč a balení s deseti jednorázovými kapslemi zakoupíte    za 69,90 Kč v obchodech Tchibo v nákupních centrech větších měst. Aktuální seznam obchodů Tchibo naleznete na www.cafissimo.cz.

Kapsle Cafissimo: vychutnejte si rozmanitost

Kapsle Cafissimo jsou vzduchotěsně uzavřené „jednoporce“, plné chuti a aroma čerstvě pražené kávy. Umožňují snadnou, rychlou a čistou přípravu jednoho šálku lahodného nápoje v přístroji Cafissimo. Kapsle se vkládají do přístroje uzavřené, přístroj kapsli „otevře“ pro další zpracování pomocí trnu sám. Jedno balení o deseti kapslích stojí 69,90 Kč. Můžete vybírat z pěti chuťově rozmanitých druhů kávy:

Caffe Crema - směs 100% zrn Arabica vytváří jemné aroma a sametovou pěnu. Krémová a aromatická.

Caffe Crema Mild – aromatická směs 100 % zrn Arabica, která vytváří jemné aroma a lehkou sametovou pěnu.

Espresso Kräftige Röstung - výjimečné espreso s intenzivní a plnou chutí.

Espresso Decaffeinato - bezkofeinové espreso s jedinečným aroma a charakteristickou plnou a intenzivní chutí.

Brazil Mild – tato velmi  jemná a chuťově bohatá káva zraje na úrodné půdě brazilských plantáží.

Tipy pro dokonalý kávový požitek

Příprava a pití kávy je obřad. Ať už si vychutnáváte šálek voňavé kávy doma či v příjemném prostředí oblíbené kavárny, s přáteli, rodinou nebo jen tak sami, je to čas radosti uprostřed dne. Je to požitek, spojený s uvolněním i chvílí spokojenosti. Je to váš okamžik. Nebojte se experimentovat a vychutnejte si naplno tento okamžik s šálkem malého zázraku ve svých dlaních. Můžete se nechat inspirovat třeba těmito recepty:

Espreso je základním kávovým nápojem, který nám dali Italové. Bez perfektního espresa by nevznikl mnohý kávový koktejl či specialita. Espreso je pro labužníka obřad!

Budete potřebovat:

•    1 kapsle Espresso (50 ml)

Příprava:

1.    Espreso chutná nejlépe, když jej pijete z předehřátého šálku. Můžete například pomocí parní trysky naplnit šálek horkou vodou, kterou pak těsně před použitím ze šálku vylijete.

2.    Uvařte jeden šálek espresa do předehřátého šálku na espreso.

Latte Macchiato. Buďte kreativní a hrajte si s barevnými vrstvami. Na konci vás čeká báječné labuž¬nické potěšení!

Budete potřebovat:

•    1 kapsle (50 ml) – dle chuti zvolte Espresso, Caffe Crema či Brazil Mild

•    100 až 120 ml plnotu¬čného mléka

Příprava:

1.    Naplňte vysokou, úzkou sklenici z poloviny studeným mlékem. Sklenice se musí vejít pod držák kapslí přístroje.

2.    Napěňte mléko ve sklenici. Jakmile je mléko teplé a vytvořilo se dost pěny, je mléčná pěna hotová.

3.    Uvařte jedno espreso přímo do sklenice. Efekt odděl¬ených vrstev vznikne sám.  Podávejte ve sklenici s dlouhou lžičkou – k zamíchání nebo k labužnickému uzobávání lahodné mléčné pěny.

Cappuccino. Klasická káva mezi specialitami espreso, která vděčí za svůj název dvoubarevným bílo-hnědým kapucím mnichů kapucínů.

Budete potřebovat:

•    1 kapsle (50 ml) – zvolte Espresso, Caffe Crema či Brazil Mild

•    50 až 80 ml plnotu¬čného mléka

•    kakaový prášek na ozdobení

Příprava:

1.    Uvařte jedno espreso do přede¬hřátého šálku na kávu nebo cappu¬ccino.

2.    Napěňte mléko.

3.    Doplňte espreso tekutým, horkým mlékem.

4.    Polévkovou lžící posaďte na espreso velký kopeček tuhé mléčné pěny.

5.    Pěnovou čepici posypte trochou kakaového prášku a cappu¬ccino ihned podávejte.

Další informace:

Tchibo letos slaví 60 let své existence – jako čtvrtý největší výrobce kávy na světě a jeden z největších mezinárodně působících maloobchodních prodejců. Tchibo je vedoucí firmou na trhu kávy na mnoha evropských trzích a je oblíbené i pro své kvalitní spotřební zboží s nápaditými detaily za skvělé ceny.

Tchibo Praha spol. s r.o. je na českém trhu od roku 1991. Působí v segmentu pražené kávy, instantní kávy, instantních kávových specialit – a to pod známými značkami Tchibo, Jihlavanka a Davidoff Café. Tchibo zaujímá v České republice dlouhodobě vedoucí postavení na trhu pražené kávy.

Od roku 2004 Tchibo Praha rozvíjí na českém trhu obchodní činnost, zaměřenou na prodej spotřebního zboží Tchibo. Firma má v České republice hustou síť vlastních obchodů Tchibo v nákupních centrech, prodejní místa ve vybraných řetězcích a rovněž provozuje elektronický obchod na internetových stránkách tchibo.cz. Od loňského roku investuje Tchibo Praha nově také do prodeje spotřebního zboží na slovenském trhu, kde již má první dva obchody Tchibo – v Bratislavě a Košicích.

Tchibo Praha je podle nedávno zveřejněné nezávislé studie „Best Employers Česká republika“ třetím nejlepším zaměstnavatelem v České republice v kategorii velkých společností.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).