Hlavní navigace

Nové čtení pro prvňáčky

[Tisková zpráva] Nakladatelství Grada vydává knižní novinky v rámci nové ediční řady Čtení pro prvňáčky.

Sdílet

Celobarevné knížky jsou určeny dětem, které navštěvují první třídu a začínají se čtením. Knihy obsahují jednoduchý text a jsou psány velkými písmeny, aby je začínající čtenář dokázal snadno přečíst. V rukou rodičů nebo pedagogů se tyto bohatě ilustrované publikace mohou stát skvělou motivační pomůckou pro rozvíjení radosti ze samostatného čtení.

Ivanka Melounová: Cestování po světě

Cestovat se dá různě, ale objet během letních prázdnin zeměkouli, navíc v kouzelné létající bedně, to jde jenom díky fantazii dvou malých kluků – Vašíka a Tedíka, kteří v krátkých a jednoduchých příbězích zavedou malé čtenáře téměř na všechny kontinenty. Navíc umějí cestovat i časem, a tak si udělají výlet do pravěku i do budoucnosti.

Malý cestopis pro prvňáčky doprovázejí přitažlivé barevné ilustrace, jejichž autorkou je Veronika Kubáčová.

www.grada.cz

Zuzana Pospíšilová: Fánkova dobrodružství

Na hůrce zvané Větrná roste mohutný stříbrný smrk. Jeho bohaté větve padají až k zemi, jehličky má ostřejší a špičatější než leckterý ježek a šišky, které rostou na špici, pokaždé v předstihu vyzvoní, když se blíží návštěva. V dutině tohoto smrku bydlí jedna větrná rodinka. Maminka, tatínek a jejich milý synáček jarní vánek Fánek, který se rozhodně nikdy nenudí. V knížce si všichni prvňáčci mohou přečíst jeho lesní dobrodružství. Knihu ilustracemi doplnila Cecílie Černochová.

www.grada.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).