Hlavní navigace

Nebezpečí, které číhá při lásce

[Tisková zpráva] (Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu) V období kolem Valentýna je dobré si připomenout, jaká nebezpečí a nákazy mohou člověka čekat v sexuálním životě.

Sdílet

Na genetické mutace zvyšující srážlivost krve, ale i na chlamydiové nákazy, prevenci některých nádorů a dnes už často podceňované riziko HIV upozorní letošní valentýnská kampaň Labestra, kterou již podruhé pořádá Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu.

Láska je krásná, chlamydie už méně

Kampaň si klade za cíl informovat pedagogy, žáky a studenty i širokou veřejnost o různých oblastech sexuálního a reprodukčního zdraví. Jeden a půl tisíce mladých lidí budou ve více než šedesáti místech České republiky na Valentýna přímo v ulicích rozdávat informační materiály.

Ty jsou též díky podpoře autorů textů a firem MSD a Pepino k dispozici zdarma na www.planovani­rodiny.cz. Kampaň Labestra „Láska beze strachu“ je spojena s veřejnou sbírkou, která přinese finanční prostředky na preventivní programy škol a celostátní programy v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).