Hlavní navigace

Nadace AWD podporuje dobročinné projekty

[Tisková zpráva] Díky unikátními modelu financování nadace společnosti AWD, do které dobrovolně přispívají pracovníci 1% ze svých příjmů, byly v prvním pololetí podpořeny dobročinné projekty částkou téměř 500 000 Kč.

Sdílet

V prvním pololetí 2010 podpořila AWD nadace Pomoc dětem 13 dětí, dětský rehabilitační stacionář a porodnici na Obilním trhu v Brně. Celkem darovala téměř 500 tis. Kč.

„Jsme rádi, že i v současné době, kdy mnoho firem provází úsporná opatření, můžeme nadále pokračovat v dobročinné činnosti stejně jako v minulých letech,“ říká Michal Pyšík, generální ředitel společnosti AWD Česká republika, a dodává: “Jsme hrdí na naše pracovníky, kteří se podílejí na spolufinancování nadace.” 

Trojčata Vojta, David a Olda se narodila v 28. týdnu těhotenství a poté byla dva měsíce umístěna
v inkubátorech. Dnes je klukům 7 let a jsou velmi veselí a přátelští. Bohužel trpí kombinovaným postižením, které jim stěžuje každodenní život. AWD nadace Pomoc dětem proto věnovala částku 102 000,– Kč na nákup sedaček, které jim usnadní život při každodenním dojíždění do školy.

Dalším projektem nadace byly zdravotní golfky v hodnotě 14 000,– Kč pro malého Lukáše, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Lukáš nyní čeká ještě rok na operaci, po které by podle lékařů měl chodit. Do té doby mu golfky pomohou zlepšit každodenní život.

Společně s občanským sdružením Život dětem darovala AWD nadace Pomoc dětem neonatologickému oddělení porodnice na Obilním trhu v Brně špičkový přístroj Bilirubinometr JM – 103, který pomůže zlepšit kvalitu života stovkám dětí. Bilirubinometru­možňuje rychlé měření novorozenecké žloutenky přes kůži, které vede k minimalizaci traumatizace novorozenců při sledování vývoje novorozenecké žloutenky. Bude sloužit především na oddělení fyziologických novorozenců a velmi ulehčí ošetřovatelskou a diagnostickou činnost zejména v péči o ohrožené a předčasně narozené děti.

AWD nadace Pomoc dětem podpořila Neonatologické oddělení Porodnice na Obilním trhu v Brně částkou 176 800,– Kč.

Dále AWD nadace Pomoc dětem dále podpořila malou Beátku, která trpí  vývojovou dysartrií s dětskou mozkovou obrnou a díky tomuto onemocnění má velké pohybové problémy. Nadace také podpořila dětský rehabilitační stacionář Vlaštovka v Hodoníně a další.

Společnost AWD očekává, že stejně jako v loňském roce přesáhne částka poskytnutá na dobročinné účely 1 milión korun. Celková částka, kterou již Nadace AWD Pomoc dětem v České republice darovala přesahuje 4 mil. Kč.

Více informací: http://www.aw­dcr.cz/

O AWD

AWD STIFTUNG KINDERHILFE, tedy AWD NADACE POMOC DĚTEM vznikla 19. ledna 1991 v Hanoveru ve Spolkové republice Německo. Jejím účelem je dobročinná a nezištná pomoc dětem, u kterých jsou bez této pomoci ohroženy šance na existenci a vývoj. Hlavními prioritami nadace je záchrana života, zmírnění nemocí a zlepšení kvality života. Na území České republiky začala AWD NADACE POMOC DĚTEM působit v roce 2005

AWD Holding AG je přední společností na evropském trhu správy privátních financí. Služeb AWD využívá více než 2 miliony privátních klientů. AWD působí prostřednictvím více než 6000 kvalifiko­vaných privátních finančních poradců a cca 500 poradenských centrech v 8 zemích Evropy, např. v Německu, Velké Británii, Rakousku, Švýcarsku, České republice, Slovensku a dalších zemích střední a východní Evropy.

Do ČR vstoupila společnost AWD v roce 2002 převzetím společnosti Finance.EU, a.s., která se k 1.1.2005 tran­sformovala na AWD Česká republika s.r.o. AWD má v České republice 16 poradenských center. V prosinci 2008 byla vyhodnocena v největším testu poradenství v České republice, který pro časopis Osobní finance zpracovala agentura IPSOS TAMBOR, nejlepší poradenskou firmou. Porazila tak všechny hodnocené banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).