Hlavní navigace

Na Moravu přijede pojízdná stomatologická ordinace

[Tisková zpráva] Na Moravu přijede pojízdná stomatologická ordinace – za dětmi i dospělými. V týdnu od 13. září navštíví celkem 5 moravských měst. Dopoledne se zaměří na stomatologickou prevenci a osvětu dětí v mateřských školách, odpoledne svou nabídku pro širokou možnost dostali v červnu i obyvatelé Středních Čech. Např. jen v Kladně byly díky těmto screeningům odhaleny tři případy podezření na rakovinu kůže a 4 případy zeleného zákalu.

Sdílet

Dopoledne v mateřských školách…

V dopoledních hodinách za dětmi do mateřských školek zavítají kvalifikovaní medici z občanského sdružení Nechci kazy.  Organizátor týdne prevence Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE s těmito studenty připravila pro děti zábavně edukační program, ve kterém dětem nejprve vysvětlí, proč je důležité pečovat o své zoubky, proč vzniká zubní kaz a jak mu mohou děti zabránit. Následně děti navštíví přistavený STOMA kamion, což je speciální návěs upravený do podoby stomatologické ordinace. Zde si děti budou moci prohlédnout zubařské nástroje, vyzkoušet si zubařské křeslo, zkrátka si vše důkladně prohlédnout, aby se zbavily strachu ze zubní ordinace. Tento již ozkoušený program má u dětí, paní učitelek i rodičů velmi dobrou odezvu.

Na děti předškolního věku by se s prevencí nemělo zapomínat. Například mnoho takto malých dětí se poprvé ke stomatologovi dostane až s nějakým problémem. Jsou přitom ve věku, kdy se formují základní preventivní návyky, a proto prevenci dětí věnuje ZP METAL-ALIANCE zvýšenou pozornost.

… odpoledne pro veřejnost

Na odpoledne se kamion přemístí na nové stanoviště, kde bude k dispozici všem zájemcům o zdraví. Nabídka prevence bude rozšířena o screening pigmentových znamének a měření tlaku očního pozadí. Zjistíte tak, jestli jsou Vaše oči v pořádku a jestli jste v létě nepodcenili ochranu své kůže.

Máte problémy se zubním kamenem? Diskutujte v našem fóru!

Dopoledním programem v mateřských školách dle našich odhadů projde na 1500 dětí. Odpoledne bude kamion přistaven na následující místa, kde od 14 do 17 hodin bude k dispozici veřejnosti:

13. 9. 2010          Brno – parkoviště hypermarketu Globus

14. 9. 2010          Slavkov u Brna – Palackého náměstí (před MÚ)

15. 9. 2010          Prostějov – náměstí T. G. Masaryka

16. 9. 2010          Olomouc – hypermarket Globus, ulice Pražská

17. 9. 2010          Šumperk – parkoviště Lékárna U Medvídka, Slovanská 22 (točák)

Následně se Týden prevence se ZP M-A přesune na Vysočinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).