Hlavní navigace

Ministr navštívil Farmářské tržiště Jiřák

[Tisková zpráva] Ministr zemědělství Ivan Fuksa osobně navštívil Farmářské tržiště Jiřák

Sdílet

V pátek 22. října 2010 osobně navštívil ministr zemědělství Ivan Fuksa Farmářské tržiště Jiřák. V místě se konala propagační akce ministerstva zemědělství na podporu regionálních potravin – Regionfest.

Farmářské tržiště Jiřák se na rozdíl od dvoudenního Regionfestu koná pravidelně 2× týdně (středa a sobota) od března do prosince na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Organizátoři uspořádali farmářský trh vyjímečně také v pátek, aby se jeho nabídka čerstvé české zeleniny, českého ovoce, produktů z mléka a masa, mohla předvést v celé své kráse také návštěvníkům Regionfestu. A to se také povedlo.

Přehled farmářských trhů na celý týden vždy v pondělí na Vitalia.cz.

Ministr zemědělství Farmářské tržiště osobně navštívil a v rozhovoru s organizátory se seznámil s jeho provozem a pravidly. Zaujaly ho stánky, které MČ Praha 3 zainvestovala a které jsou součástí městského mobiliáře v památkově chráněné zóně. „Bez podpory MČ Praha 3 by byl tento záměr nemožný,“ říká Jiří Sedláček, předseda občanského sdružení Archetyp a
spoluorganizátor trhů.

Po krátké debatě Ivan Fuksa prohlásil: „Jsem moc rád, že se to takhle rozjelo.“ Ministr zemědělství Ivan Fuksa chápe smysl a potřebu farmářských trhů a proto je chce do budoucna podporovat.

Více informací o farmářských tržištích naleznete na www.farmarske­trziste.cz.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).